28.07.2012 - Závod LOS: Pohárová krátká

Kdy a kam za střílením

Moderátor: LOS vedení



ZbraneKvalitneCZ
ZbraneKvalitneCZ
Příspěvky: 1015
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1 » pát 13. črc 2012, 15:51

komentáře k závodu

28.07.2012
Tábor - Čekanice

Pohárová krátká

http://los.zbranekvalitne.cz/zavod-153



PaF
Příspěvky: 878

Příspěvek#2 » ned 22. črc 2012, 18:45

Chlapi, zkuste, prosim, tentokrat postavit obranku. Respektujte aspon trochu realitu vzdalenosti tercu (vetsina tercu na sebeobrannou vzdalenost do 5-7m, jen plechy dal, ne vetsina nad 15m!) a stylem reseni (ustup, kryti, prebijeni, barvy, cisla apod.). Mate idealni podminky, tak tentokrat omezte tu mirenku, prosim...



TELESCOPIC
Příspěvky: 5

Příspěvek#3 » úte 24. črc 2012, 09:09

Pod to se můžu podepsat. Přesně totéž jsem psal ve vlákně o LOSu ve Slaném (tam to právě z tohodle pohledu bylo výborný). A myslím, že to není nijak ojedinělý názor. Hlavně pak u záložkářů a těch, co by rádi jezdili s kapesníma zapalovačema...



kuba
Příspěvky: 434

Příspěvek#4 » úte 24. črc 2012, 12:21

ja jsem pro obcas nejaky daleky terce dat :) clovek musi byt preci pripraven na vse :)



jk-stengan
Příspěvky: 193
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#5 » úte 24. črc 2012, 20:38

tak všem díky za poznatky a ted třeba kdo příjde své náměty na stavbu realizovat??

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#6 » úte 24. črc 2012, 21:21

Snad já ;)



PaF
Příspěvky: 878

Příspěvek#7 » stř 25. črc 2012, 18:09

Tak ja se musim omluvit. 1xMRe, to je tristni. Ve velkem jsem uz na M CR kvalifikovany a maly se zjevne jako divize pripoustejici 6-8 ranne revolvery na klipy na velkem ramu zcela rozpadl.

Zkusim na nektere pristi zavody nejake obranne situace nachystat.

Uzijte si to.



vlasten
Příspěvky: 131

Příspěvek#8 » stř 25. črc 2012, 19:28

A ja porad premyslim, ze bych vzal vyvetrat sveho parabulldoga. Cekal jsem na aspon jeste jednoho malyho revolvera, ze bych se prehlasil jako treti MRe. Tak nic. Priste...

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2232

Příspěvek#9 » čtv 26. črc 2012, 14:09

PaFe - vychazis z (podle me) mylneho dojmu, ze maly revolver je nestrilen proto, ze umoznuje strilet 6ti a 8mi ranymi revolvery.
Takze si neodpustim dodat - je to JEN Tvuj osobni nazor.
Muj osobni nazor je takovy, ze maly revolver se na zapad od Brna strilel vzdy jen proto, ze jezdila Ilona, Tomas a sem tam nekdo dalsi (Ivo Keclik sveho casu apod...).

Stoji tu proti sobe 2 nazory:
a) maly revolver je omezeny pouze delkou hlavne. Nikoliv vsak poctem. Takze se 5ranarum nechce nastupovat proti pripadnym az 8ranarum, takze nejezdej a zavody tudiz nejsou - reseni - omezit na 5 ran.

b) maly revolver je velikosti uz tak omezen az az, lidi co to vlastnej s tim moc nestrilej, protoze to neni zadna velka radost. A dalsim omezenim uz tak omezene divize se tezko dosahne jejiho rozsireni.

Priznam se, ze z duvodu nestrilenosti te divize jsem skoro nalomen prosadit (proti svemu presvedceni) Tvoji teorii na rade a na 1 rok omezit MRe na 5 ran (tedy ne na 5ranaky, ale na 5 ran - podobne, jako to ma IPSC na 6 ran) - jen abych ti dokazal, ze nemas pravdu.
A pokud mi napises, kdy hrozilo, ze budes strilet proti 7 a 8 ranakum a tech zavodu bude vic, nez tech, ktere se strilely alespon diky 6ranakum, zkusim to prosadit.

PS: Vlasten je dukazem, jak to s tema revolverama je... On s tim proste nikdo normalne nestrili. A je to spis jako "chutovka" navic.
Naposledy upravil(a) cmk dne čtv 26. črc 2012, 14:14, celkem upraveno 2 x.



PaF
Příspěvky: 878

Příspěvek#10 » čtv 26. črc 2012, 17:58

Ja myslim, Honzo, ze jsme uz mozna prilezitost pro 5 ranne MRe zabili pred 2-3 lety. To je doba, kdy obcas jeste jezdili. Ted uz vetsina rezignovala. Ja se priznam, ze jsem uz svuj tlak taky odpiskal, ikdyz za tim nazorem, ze ma byt MRe 5 ranny stale stojim.
Resim to tak, ze si malym 6 ranakem proste strilim Re. Kdyz nejsou terce daleko (respektuje se charakter LOS), tak to jde docela dobre. U mirenky samozrejme delka zamerne omezuje. Proto proste na takove zavody bud jezdit nebudu nebo budu pouzivat velky revolver.
Znam ovsem pomerne dost lidi, kteri strileli aspon prilezitostne LOS malym revolverem, klasicky SW na ramu J, 5 ran, .38 Spec., protoze ho nosi. Pravda, bylo jich vic z Moravy nez z Cech. Jenze ani ty to nebavilo,kdyz jim ta rana zejmena na 3 tercich chybela, tak toho nechali.
Stejne tak ostatne z divize MPi vymizely typicke male a zejm. jednorade pistole a cela spicka strili snad bez vyjimky dvouradymi kompakty odvozenymi ze sluzebnich modelu (G26, Spring XD subcompact, Taurus PT 145, Rami...).

Nadeje svitla malym zbranim v Cekanicich. Situace z MRe se ale opakovala jako podle kopiraku ve zrychlenem procesu. Po pocatecnim nadseni jsme vsichni s mrnousy zjistili, ze PPK s vyssi kapacitou a pro mensi ruku s plnym uchopem prakticky nedava zadnou sanci ani 5 rannym revolverum ani Kevinum a spol. Proto velmi rychle zajem klesl k nule...
Je to skoda, protoze bych tipoval, ze pokud lide v civilu pravidelne denne nosi vic jak 3-5 let, 80% z nich nosi malou zbran. I pocet malych pistolek prodanych v posledni dobe, kdy se vyrojily nove modely v 9mm Brow., tomu nasvedcuje (muj nereprezentativni pruzkum).
Je chybou, ze pro ne LOS nema divizi... Ale co uz tak. Je to jen dalsi zjevny dukaz posunu LOS ke sportovnimu pojeti...



PaF
Příspěvky: 878

Příspěvek#11 » čtv 26. črc 2012, 18:28

Vice na foru...



jk-stengan
Příspěvky: 193
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#12 » čtv 26. črc 2012, 21:01

no jak bych to napsal Vlastan vem si prcka a já vytáhnu 38spec.. v 5ti raném válci, P.S. na mně jste při debatě kdo to střílí atd.. zapoměli :-)

jínak další LOS v ČERKANICÍCH BUDE PO VZORU SMRDÍCÍHO ducha LOSu takže se máte na co těšit P.S PaFe koukej na příští LOS dorazit bude to přesně po vzoru DUCHA LOSU.



TELESCOPIC
Příspěvky: 5

Příspěvek#13 » pát 27. črc 2012, 05:56

Tak jsem zabruslil do pořadí poháru a vidím, že u každého ve všech divizích zůstaly pouze 3 nejlepší výsledky. Tak jsem z toho teď jelen. Vždyť bylo 18 pohár. závodů do 30.6.12 a děleno třema je 6. A co vlastně znamená to zelené odlišení?



Vaki
Příspěvky: 165
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#14 » pát 27. črc 2012, 09:19

čiště nefundovaná odpověď:
do poháru se (myslím) započítávají 3 nejlepší výsledky z pohárových závodů daného sezony (září - září, né kalendářní rok), ti co nemají nastřílené 3 pohárové závody jsou šedivě, ti co mají jsou zeleně. Klidně mě opravte...



vlasten
Příspěvky: 131

Příspěvek#15 » pát 27. črc 2012, 09:22

Já toho parabulldoga vezmu tak jako tak a na místě pořešíme, co si střelím do závodu a co nakonec v případě zbylého času mimo závod. ;-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů