Alfa Iron Defender, ráže 9x19

Minirecenze od střelců z našeho fóra
Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1128

Příspěvek#1 » ned 2. pro 2012, 11:27

Pistole z produkce Brněnské firmy Alfa- proj, je klasickým příkladem klonu známé CZ 75. Je celoocelové konstrukce a 93mm dlouhá hlaveň s šesti pravotočivými drážkami je do esteticky hezky vyvedeného nahoře půlkulatého závěru uzamykána dvěma ozuby, stejně jako její předloha CZ 75. Vodítko vratné pružiny je ocelové a prochází otvorem v čele závěru. Osobně tohle řešení považuju za zdařilejší než u CZ. Zbraň je postavená na rámech od italského Tanfoglia, a i další díly jsou shodné.

Ovládací prvky (záchyt závěru, pojistka, záchyt zásobníku) jsou umístěny pro pravoruké použití. Spoušťový mechanismus zbraně je klasického typu SA/DA. Úderník je vybaven blokací a kohout bezpečnostním ozubem.

Mířidla se skládají z pevné přední mušky zvýrazněné červeným bodem a zadního hledí LPA se dvěma bílými body. Drobným nedostatkem chromové povrchovky je, že muška zaniká (pomůže černá modelářská barva ;) ).

Zpracování je dle mě v této cenové kategorii podařené, stopy po lití a obrábění jsou nepatrné a většinou jen na nefunkčních vnitřních plochách. Sám vlastním pistoli v matné chromové úpravě s dřevěnými střenkami.

Pistoli jsem koupil ve firemní prodejně Alfa-proj. V prodejním balení najdete pistoli, dva zásobníky o kapacitě 13 nábojů, bronzový + nylonový kartáček, nástřelku a to vše v červeném jednoduchém kufříku. V podstatě jsem pistoli koupil s ohledem jak na cenu, tak i na ergonomii, protože mi v mnohém sedla stejně dobře jako Jericho (stavěné na podobných rámech).

Můj kousek má nastříleno něco přes 5 tisíc. Ze začátku továrníma různé produkce a tvaru střel. Pak jsem začal přebíjet a tak už asi 4000 vlastníma přebíjenkama. Nikdy jsem nezaznamenal sebemenší závadu zbraně. Nábojnice vyhazuje se 100% spolehlivostí a stejně tak podává. Chod spouště je v SA plynulý a hladký, v DA poněkud tužší. Střelba je mě osobně příjemná, nijak extra neskáče v ruce a celkově se mi i přes moji velkou ruku dobře a jistě drží.

Celkově bych Alfu hodnotil jako dostupnou a kvalitně vyvedenou pistoli ve své kategorii s příjemným vzhledem a zpracováním. Určitě se sluší napsat taky o bezvadném prodejním i poprodejním firemním „servisu“ firmy Alfa-proj a také nadstandardním přístupu na prodejně v Šumavské ul.

Technické parametry jsem čerpal ze stránek výrobce a ze své pistole. :)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
electrickota
Příspěvky: 30
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » ned 2. pro 2012, 19:02

Zcela souhlasím! Mám stejného drobka a více než 100% spokojenost :o)

Uživatelský avatar
electrickota
Příspěvky: 30
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#3 » pon 3. pro 2012, 14:40

Ještě doplním recenzi o fotky rozborky. Ničím nepřekvapí je stejná jako jakákoliv z řad klonů pětasedmy...

Další postřehy:
- Za zvláštnost považuju kuželovité zůžení hlavně směrem k nábojové komoře. Zhruba od poloviny její délky.

- Dále pojistka je funkční ve všech polohách kohoutu i při usazení na bezpečnostní ozub, přišlo mi praktické zejména při zandávání do těsných pouzder kdy se zamezilo pohybu závěru(stažený kohout).
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.jantar
Příspěvky: 106

Příspěvek#4 » čtv 28. pro 2017, 20:36

Řekl bych,že snad jediná nectnost je uvolňování páčky záchytu závěru,která je spojena s čepem,který prochází tělem a ledvinkou hlavně.Na funkci to nemá vliv,ale mně to vadí.Dále také není úplně normální vylézání čepu spouště a čepu kohoutu.Samozřejmě stačí po cca 2tis.ranách je lehce narazit zpět,ale stávat by se to nemělo.Je to systém naprosto shodný s Tanfogliem,a tam to nikdy nedělalo.Přitom veškeré díly jsou Tanfoglio,takže v Brně pouze montáž,né stoprocentně zvládnutá.Jinak proti pravzoru CZ 75 je naprosto excelentně zpracovaná,hlavně je silnější hlaveň,a blokace zápalníku s odblokuje směrem dolů,takže nezvyšuje odpor spouště.A v železe,jako je Iron Combat,který mám je radost si jít zastřílet.A nepraská záchyt závěru,a cena je na 60 ti procentech CZ 75.Povrchovka také dobrá i vnitřní plochy krásně začištěné.Vřele doporučuji.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů