Taurus PT-1911SS 9x19

Původní i klony
Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1148

Příspěvek#1 » úte 22. led 2013, 14:50

Ahoj, měl by někdo nějaké zkušenosti s produkcí Tauruse co se kvality týče? Ideálně s klony 1911 v oceli obecně? Napsalo se toho v minulosti dost, ale spíše by mne zajímaly aktuální zkušenosti s novodobou produkcí.rory1927
Příspěvky: 7

Příspěvek#2 » sob 7. led 2017, 12:46

Ahoj,
Vlákno je to sice staré, ale nedávno jsem si právě Taurus PT1911 v 9luger pořídil, takže pár slov.
Můj kousek je z června 2011, docela dlouho jsem zjišťoval jak se zo ze SN pozná, ale nakonec jsem si zavolal někam na floridu a tam mi to paní řekla:-)
Taurus dělá 1911 SS, BS a AF (stainless steel, blue steel a aloy(hliník) frame. V 9mm ale slitinu hliníku nepoužívá, takže 9mm jsou vždy ocelové.
Já pořídil z komise za 14k, takže relativně dobrá cena. A teď to hlavní, překvapivě velmi solidní vůle. Rám x závěr 0, pasuje hezky, běhá dobře. Co by se dalo vylepšit a taky se to často dělá (v USA) je výměna "bushingu" (ta objímka hlavně ve předu) ale to budu řešit až se naučím střílet. Minule jsem měl soustřel na 10m 3cm, ale mam zbroják 2 měsíce, takže brát s rezervou.
Pokud s tím člověk zatřese chrastí jazýček spouště a po jeho znehybnění je lehce slyšet ještě něco, asi tyčka vedení pružiny.
Co se týče závad z cca 2000 ran mám 2x nepodaný náboj, 3x zaseklou nábojnici v okénku a cca 5x nedošlo k vyhození poslední nábojnice ze zásobníku a vypadla spodem při výmeně zásobníku. Tato závada nastává pouze u origo zásobníku taurus, ještě mam zásobník kimber a ten to nedělá.
Z US fór jsem vyčetl doporučení zahodit origo zásobníky a zahodit ten klíč na zamykání kohoutu.
Každopádně za mě doporučuji jako zbraň na hraní bez olympijských ambicí.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti