20.07.2013 - Závod LOS: Pohárový závod

Kdy a kam za střílením

Moderátor: LOS vedení



ZbraneKvalitneCZ
ZbraneKvalitneCZ
Příspěvky: 1015
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1 » úte 16. črc 2013, 17:47

komentáře k závodu

20.07.2013
Svitavy

Pohárový závod

http://los.zbranekvalitne.cz/zavod-310



pavla74
Příspěvky: 36

Příspěvek#2 » úte 16. črc 2013, 20:11

Pozvánka na závod se stručným popisem situací.
Jednoduchý a zábavný závod bez záludností ale s překvapením ;)
4 situace s plným počtem papírových terčů z toho jedna tajná s možností několika řešení, se schématem a nápovědou při rozpravě.
Terče v tajné umisťuje nezávodící rozhodčí a mládež.
V situacích jsou použiti škodiči kov při neřešení 3sec.penalizace. V tajné 9ks. V ostatních výrazně méně.
Terče:LOS terče i neterče, foto terče známé z Otrokovic
Ocenění: oblíbená losovačka, pro vítěze medaile, diplom, pochvala od ředitele závodu a koláče od paní ředitelové :P



kuba
Příspěvky: 434

Příspěvek#3 » úte 16. črc 2013, 20:37

Tak hlavně vystavit ty fototerče pro ty slavné hrozné otrokovické terče neznají :) díky! jinak tajná na 21ran to v losu asi ještě nebylo? :)

Uživatelský avatar
Joe
Příspěvky: 680

Příspěvek#4 » úte 16. črc 2013, 21:24

Mě to neva, já si zastřílím rád a do glocka je vždy dost velkých zásobníků, ale nebyla původní myšlénka pravidla o max. 6 terčích (12 ran) inspirována lidovostí?
Co je to za obranu, když jsou všechny stage po 15 ranách, uprostřed mezi terčema si můžeš stoupnout a bez krytí postřílet škodiče - škodiči vlastně mají jakou logiku v obraně?
(Opařany byly tak trochu "jiný" LOS, OK.)

Teoreticky měl kdysi na LOS stačit CZ-50 nebo menší 1911 s dvěma zásobníkama, to už neplatí?
Navrhuju tedy přejmenovat LOS na LOV - lidová občanská válka :lol:



vlasten
Příspěvky: 131

Příspěvek#5 » úte 16. črc 2013, 22:14

Kuš už s tou obranností. Tady se lidi chtějí pobavit. :-)

To Opařany se inspirovaly Svitavama, kde škodiče vymysleli. Jen tak dál. My chceme kropit. A hlavně v příští sezoně, až zas vytáhneme ty malý šestiranný revolvery! :-D

A kdo chce obranku, tak ať ty škodiče bere jako něco, co ho má akorát rozhodit. Skutečné střílení ke jen na ostatní terče. A nebo že zombíci útočí. :-D i na to by stačila 1911 se dvěma zásobníky, ale k tomu je potřeba ještě kamarád, který umí pekelně rychle páskovat. ;-)



Ptak
Příspěvky: 872

Příspěvek#6 » úte 16. črc 2013, 22:45

Pokud jsem dobře počítal, tak tajná 21 ran? No tak to je mazec. Jenom se bojím, že to už opravdu není LOS. Ale budiž. Spíše vidím problém v návrhu a stavbě té tajné. Pokud bude stavět jeden nestřílející rozhodčí, tak může být problém s doladěním, úhly, krytí atd atd. Když jsme stavěli poslední závod v Celakovicich, ladili jsme situace ve 3-4 lidech. Netvrdím, že se to nezvládne, ale to riziko není malé. Po postavení a poté, co si to střelí rozhodčí, už není korekce možná. Nechci vám to rozmlouvat, ale možná to ještě zvažte :-) Budeme vám vděčni i za závod bez tajné :-)))



kuba
Příspěvky: 434

Příspěvek#7 » úte 16. črc 2013, 23:04

opravdu se tu chceme dohadovat zas o tom co je los a co ne? :)

osobne si myslim ze kdyz uz jedu 250km na malej zavod tak kdyz je nejaka stage na vic ran tak to vsichni uvitaj.

Uživatelský avatar
Alex Bratt
Příspěvky: 46

Příspěvek#8 » stř 17. črc 2013, 07:36

Zdravím, nepojede někdo 20. července 2013 na LOS ve Svitavách z Olomouce nebo České Třebové (případně podobného okolí)? Auto teď nebudu mít k dispozici a vlakem/busem se tam v podstatě nedá dostat... Příspěvek na palivo jistý.



pavla74
Příspěvky: 36

Příspěvek#9 » stř 17. črc 2013, 12:55

Zdravíme ze Svitav
V pravé dnešní obrance bychom měřili kdo rychleji uběhne 400m, jak se nejlépe schoulit když vás někdo napadne a tak pod..
Tato příležitost LOS nejen Svitavách je pro někoho závod, může to být cvičení a zvládnutí přístroje když už ho mám doma nebo jen příjemný den strávený s fajn lidmi. Určitě to není návod na násilí nebo vzbuzování agresivity.
Tento závod je podle pravidel LOS na 6 papírových terčů a závodník si může vybrat řešit železné škodiče nebo ne, pro většinu závodníků je efekt střelení nebo nestřelení zanedbatelný jde jen o to udržet myšlenky pěkně rozházené a střelce pozlobit rozhodováním. Tajná vzbuzuje rozechvění při řešení neznámého ,nebojte bude jednoduchá a těch pár želez.......no máte se na co těšit.
S přátelským pozdravem Jindřich

Uživatelský avatar
HV
Příspěvky: 398

Příspěvek#10 » pát 19. črc 2013, 08:26

"Škodiče" ze Svitav jsou super počin! Zažil jsem je poprvé v Opařanech a musím říci, že to je přelom v LOSím soutěžení. Tímto se LOS stává atraktivnějším. Nutí to střelce přebíjet a tím jej připravuje na krizovou situaci. Tolikrát jako v Opařanech jsem nepřebil za celých 6 let co LOS střílím. Kolikrát mě to i překvapilo, zásobník nešel ven, musel jsem řešit problémy. Ti, co volají po standardním LOSu musí pochopit, že i LOS je jen sport a vyvíjí se. Jeho hlavním smyslem je trénink a příprava držitele zbraně na její případné použití v NO či KN. Osobně si myslím, že tento směr je správný a Jindrovi a jeho partě tímto děkuji za jeho významný přispěvek LOSu :idea:
P.S. "Škodiče" můžeme ortodoxním LOSařům zdůvodnit jako krycí palbu do jediného možného bezpečného místa :mrgreen: To také odůvodní možnost střelby bez krytí a kdykoli v průběhu situace :mrgreen:



MichalAdam
Příspěvky: 191

Příspěvek#11 » pát 19. črc 2013, 08:44

Jen dotaz.bude premache rozhodčích před závodem,nebo až po závodě?Z posledního závodu vím,že stačí 4-5 rozhodčích co nemají odsříleno a závod se protáhne i o 2-3hodiny.Pro ty co chtějí vědět jak dopadli je to jen zbytečné čekání.díky za info Adis



MichalAdam
Příspěvky: 191

Příspěvek#12 » pát 19. črc 2013, 08:49

Honzo ,já bych to pořád nezdůvodňoval.byly 2 závody v Opařanech.jeden LOS obranný a jeden sportovní.myslím,že ten druhý se líbil všem víc.byl to pro mě první LOS kde jsem si odvezl 25 nábojů z 200ks.moc pěkný den... :D
jen bych doplnil,že na tomto závodě bylo víc možností řešení s co nejmenším omezováním střelce a to je podle mě taky posun.



Jakuza87
Příspěvky: 102

Příspěvek#13 » pát 19. črc 2013, 11:03

doufám že se najdou ještě dvě místa. Vypadnul nám program na víkend, tak částečně s potěšením jsem rád že se budu moci podívat po týdnu do Svitav. Na škodiče se těším a čím víc jich bude tím lépe.

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#14 » pát 19. črc 2013, 13:21

Prematch je od 8:00 hod.



pavla74
Příspěvky: 36

Příspěvek#15 » pát 19. črc 2013, 20:36

Zdravím střelce těšící se do Svitav
Rozhodčí začínají od 8,00 jak již bylo uveřejněno, nebo průběžně v sq 4 do kterého se nikdo nepřihlásil vůbec nevím proč? Že by se tušilo, tajná situace na 4?. Pozdější zájemci mohou dorazit a budou zařazeni tam kde bude místo.Konec presentace 10.15 , začátek závodu 10.30; Případné zdržení na cestě je řešitelné. S přátelským pozdravem Mařákovi
Koláče pro vítěze krásně voní..

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 hostů