Pravidla pro některá podfóra a specifická témata

Pravidla, dotazy, žádosti a náměty k provozu tohoto fóra (neslouží pro otázky obecné zbraňové otázky!)


ZbraneKvalitneCZ
ZbraneKvalitneCZ
Příspěvky: 951
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1 » ned 28. bře 2010, 15:56

Pravidla pro některá podfóra a specifická témata
V některých případech je nutno zavést ještě specifická pravidla. Ta najdete i přišpendlená mezi prvními tématy v subfóru nebo v prvním příspěvku daného tématu. Pro úplnost jsou však uvedena i zde.

Pravidla Burzy

 1. Když přidáváte nový inzerát, vložte před Předmět inzerátu písmeno, které označuje typ inzerátu:
  • P: prodej
  • K: koupě
  • V: výměna – popište jasně co máte a co chcete
  • I: informace (např. snaha o zjištění kontaktů atd)
  Například: "P: CZ75D" nebo "K: CZ 858 Tactical"
  (Pokud máte ve svém prohlížeči povolený JavaScript, stačí vybrat Typ inzerátu a písmeno se vloží automaticky, stejně jako šablona inzerátu.)
  -
 2. U každého inzerátu je nutné uvést lokalitu (tak, aby bylo poznat, kde to je) a to bud přímo v profilu inzerenta nebo v inzerátu samotném.
  -
 3. U prodeje vždy uvádějte přesnou cenu. Zde není aukce.
  -
 4. V burze se NEDISKUTUJE! Pokud odpovídáte na inzerát, použijte kontakt uvedený v inzerátu. Pokud inzerent žádný neuvedl, použijte soukromou zprávu (Obrázek). Zdržte se jakýkoliv komentářů typu: „To je úžasné“, „To je drahé“, „Nabízím vám za to o dva tisíce méně“ apod.
  -
 5. Pokud prodáte, koupíte, vyměníte nebo inzerát přestane být z jakéhokoli důvodu aktuální oznamte to příspěvkem na konec inzerátu. Inzeráty po té nebudou smazány, ale přesunuty do archivu.
  Inzeráty starší 6 měsíců jsou považovány za neaktuální a budou přesunuty do archivu také.
  -
 6. Neposouvejte inzeráty nesmyslnými dodatky nebo hláškou „stále aktuální“. Platí výjimka pro oznámení či zrušení rezervace nebo snížení ceny.
  -
 7. Je povolena pouze soukromá, nekomerční inzerce. Výjimku může udělit výhradně provozovatel fóra.

Inzerát, který porušuje kterékoli z těchto pravidel, bude smazán. Pokud vám tedy zmizí inzerát, pročtěte si pozorně pravidla - důvod je téměř jistě ten, že jste porušili některé z výše uvedených pravidel.Pravidla pro Uživatelské zkušenosti

 • Uživatelé mohou psát své minirecenze o zbrani, lisu, střelecké tašce, timeru, ... prostě o čemkoli střeleckém, u čeho to má smysl. Spoléháme se na váš zdravý rozum, že tu nebudete psát "recenze" na propisku, "se kterou se bezva zapisuje do scoresheetu".
  -
 • Snažte se o objektivitu. Samozřejmě i osobní názor je důležitý, ale stejně důležité je rozlišit, co je fakt a co názor autora.
  -
 • Pište recenze o věcech, které už nějakou dobu máte a používáte a máte s nimi opravdu zkušenosti. Že jste ze své nové zbraně, kterou jste si včera přinesli z obchodu, nadšení, není důvod psát recenzi - podělte se o svoji radost raději v příslušném fóru nebo ve fotkách našich zbraní.
  -
 • Recenze by měla být přiměřeně dlouhá. Dva tři řádky názorů nejsou ani minirecenzí. Pokud nemáte zájem dát si s recenzí práci, tak nepište sem, ale do příslušeného fóra.
  -
 • Toto subfórum není místo pro dotazy na zbraň či doplněk zbraně! Ptejte se v příslušeném fóru.
  -
 • Komentáře k recenzi jsou v omezené míře povoleny. Reakce na danou recenzi či otázky na konkrétní nestadardní autorovu úpravu apod. jsou povoleny, pokud je zřejmé, že mohou zajímat i ostatní uživatele, soukromé dotazy řešte soukromou zprávou autorovi.
  -
 • Obecné komentáře a dotazy na popisovanou věc patří do příslušného fóra a ne do tohoto subfóra! Typickým příkladem jsou dotazy "kde se to dá koupit?" a podobně.Pravidla pro Off-Topic

 • I v tomto subfóru platí povinnost dodržovat pravidla fóra! Mimo jiné také pravidlo o dodržování zákonů ČR a EU.
  -
 • Opravdu je nutné pro každou zprávu z Novinek, iDnes apod. zakládat nové téma? Pokud si myslíte, že je daná zpráva opravdu hodná diskuse, podívejte se nejprve, zda zde podobné téma již existuje.
  -
 • V tématech jako Videa, Střelecké fotky, Něžné pohlaví a zbraně, Vtipy a srandičky apod. se nediskutuje.Pravidla pro Fotky našich zbraní

 • Ke každé fotce či sérii fotek uveďte, o jaký typ zbraně jde. Málokdo pozná všechny zbraně světa.
  -
 • Vyvarujte se zbytečně dlouhých reakcí. Pochvala zbraně vlastníka jistě potěší, ale dotazy "kde jsi ji sehnal", "jak jsi udělal tohle" apod. patří do soukromé zprávy nebo příslušného vlákna.
  -
 • Pokud odkazujete na obrázek na jiném serveru (imagehost apod.) a obrázek je tak velký, že roztahuje fórum, použijte namísto přímého vložení ([img]) odkaz ([url])!

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů