Glock 19 gen.5

Glock a spol.


Haluziak
Příspěvky: 286

Příspěvek#31 » sob 11. lis 2023, 19:39

Tohle bych viděl na Limp wristing
Nedostatečně pevný úchop a zpevněné zápěstí.
Moje G19gen5 s kolimátorem a kompenzátorem (prý snižuje spolehlivost nezná závadu. 124gr Alsy a S&B
A moje oblíbené 115gr S&B - s nimi se kvér chová ukázkově.



Erix
Příspěvky: 102

Příspěvek#32 » úte 14. lis 2023, 20:19

Zdar, mohl by to být opravdu jen špatný úchop. Nevím, jestli to bylo zde, ale prý jakýsi příslušník PČR měl chvíli problém se adaptovat na Glocka (ze služební CZ)- taky nepřebíjel spolehlivě. Když to pro kontrolu dali jiné mu střelci, tak bez závad. ;)



xor
Příspěvky: 127

Příspěvek#33 » úte 14. lis 2023, 22:40

Jsem podprůměrný střelec vlastnící G19gen5 střílející nejlevnějším střelivem na trhu (Getload, Alsapro). Na nové devatenáctce jsem se snažil nasimulovat chabým úchopem "limpwrist". Nikdy se mi to nepovedlo. Nestalo se mi ani po tisících nábojích i v dynamice. Opakovaně měla zádržku moje 10 letá dcera, která má na G19 krátké prsty.
G19gen5 má moji absolutní důvěru.

Uživatelský avatar
Triplehead
Příspěvky: 62

Příspěvek#34 » stř 15. lis 2023, 06:22

Mně se to taky nikdy nestalo, ale nejlepší bude, když se zkusíš domluvit na střelnici a zbraň někomu půjčiš. Popřípadě ať se na tebe někdo znalý rovnou podívá jak střílíš a poradí ti.
Potom bych buď řešil svoji techniku, nebo reklamaci zbraně.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#35 » stř 15. lis 2023, 06:47

Babec píše:Ahoj, prosím o radu.
Mám G19 gen5, 9mm, nová zbraň, standardně sériový model.
Zatím jsem s ním byl střílet 3x cca po 100 výstřelech. Při první střelbě bez závady. Při druhé (s náboji STV) se hodně sekaly náboje před najetím do komory. Tak jsem si říkal, ze je to asi náboji. Při třetí střelbě s náboji S&B to bylo lepší, ale stejně došlo několikrát k závadě. Náboj se sekl před komorou. Většinou stačilo trochu vrátit závěr zpět a náboj pak do komory normálně zajel a vystřelil.
Má s tímto problémem někdo ze zkušených střelců zkušenosti, co je příčinou? Jestli je to novou, ještě nevychozenou zbraní nebo nějaká vada?


Sloučeno k již existujícímu vláknu o G19 gen.5, příště lépe číst prosím.
PS: za mě slabej úchop, já už ho viděl u spousty lidí a nebyly to "bábovky"

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 807

Příspěvek#36 » stř 15. lis 2023, 06:55

STV stojí moc za prd...ty nebrat. Pořádně po napáskování doklepni zásobník (na zadní stěnu) a požádej někoho až budeš střílet, ať se ti podívá na úchop a nebo jí třeba pak pujč někomu jinému, jestli mu to bude závadovat. Tohle bych zkusil jako první.



pekoz
Příspěvky: 171
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#37 » stř 15. lis 2023, 11:55

Dělá mi to přesně stejný efekt.
Je zvláštní že prvních 1000 továrních přebíjenek bylo OK.
Teď používám vlastní.
Komolý kužel 120 z kleští Lee s OAL 27,5 (sportovní slabá laborace pro TS75) chodí vždy bez problémů.
Běžný plášťovaný ogivál se zastaví na náběhu do komory. (silnější laborace)

Pokud jsem zkrátil OAL u těch plášťovaných na 28, sekání přestalo i při velmi slabé navážce.
To ale není řešení.
Ten náběh do komory má dost ostrou hranu.
Nemám ale na zkoušení různé tvary střel abych udělal testy.
Používám jen tyto dva druhy.
Začalo se to náhodně projevovat postupně při provozu ale ten Glock má nastříleno max.5000 ale spíše méně.
Zrovna u Glocka mě to sere protože např Makarov z roku 54 žere i prázdné nábojnice napáskované mezi ostatní.
A pro příznivce slabého úchopu - dělá to i v konverzi Kpos Scout a gumové rameno fakt nemám.
Napadá mě jedině kombinace vratné pružiny a zásobníků ale dělá to jak s original dodanými se zbraní, tak s KCI 15 i 33 (které mám do PCC).
Není tam závadách rozdíl.



LK
Příspěvky: 23

Příspěvek#38 » ned 11. úno 2024, 14:20

Prosim, Zendl miridla, svetlovod - nejake zkusenosti?

A preferovat 1 mm nebo 1,5 mm ....1.5 mm asi bude o dost vice svitit.

Dekuji.


https://www.zendl.cz/Pevna-miridla-Glock-d9.htm



Henry
Příspěvky: 359

Příspěvek#39 » úte 13. úno 2024, 10:28

Když už tak bych vzal 1 mm.



hunter240
Příspěvky: 231

Příspěvek#40 » ned 18. úno 2024, 12:27

Ahoj,chci se zeptat jestli zde má někdo zkušenosti s nářadím pro montáž hledí na pistole Glock?
https://gun.cz/Prislusenstvi-pro-zbrane ... -universal



Cody
Příspěvky: 11

Příspěvek#41 » ned 18. úno 2024, 13:20

Zkušenost mám jen tu, že jsem o tom uvažoval, ale odradila mě cena. Jedno poštelování za tři tisíce, případně dvě po 1,5tis. mi přišlo drahé. Takže jsem to risknul s mosaznou tyčkou a kladívkem, ba dokonce (když jsem měnil hledí potřetí) jsem si vystačil i s kolíčkem z tvrdého dřeva. A zrovna u glocka šlo hledí vyrazit, nové nasadit a doťuknout tak akorát vždy úplně v pohodě, lehce. Tak asi tak…

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 606

Příspěvek#42 » ned 18. úno 2024, 16:19

2 hunter 240 - Zmíněný vehement mám a můžu říct, že to byly vyhozený prachy. Na origo Glock plastové hledí to funguje dobře, ale na nějaké aftermarket kovové to už s tím nemusí jít. Dával jsem mířidla Hiviz na většinu mých Glocků a ty hledí jsou tak natěsno, že nešly daným přípravkem nalisovat - zdeformovaly se ty plastové packy na hranách držáku hledí. Takže nastoupila mosazná kulatinka a malé kladívko a šlo to jako po másle...



Alesh31
Příspěvky: 113

Příspěvek#43 » ned 18. úno 2024, 17:03

Mám z Alíku vercajk za necelý litr a výměna hledí na glocku paráda.



hunter240
Příspěvky: 231

Příspěvek#44 » ned 18. úno 2024, 18:11

Děkuji za názory,asi to kupovat nebudu.Je pravda, že to je dost peněz,je to v podstatě cena mířidel

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 606

Příspěvek#45 » ned 18. úno 2024, 18:51

Nejde o peníze. Jde o to, že je to fórový. Nápad dobrý, ale materiály a provedení fórový. Dovedu si to představit s rámem a jezdcem z pořádné oceli/litiny a packy pro držák hledí z mosazi místo plastu. Pak by to, si myslím, fungovalo OK. Takto se to ten rám toho přípravku u některých ocelových mířidel kroutí jak had (je z jakési slitiny -hliník/zinek?) a ty plastové packy se v případě, že hledí trochu klade odpor, rozmáčknou.

Jak už jsem psal - na origo Glock hledí OK, ale na nějaké větší si hraní s přehazováním a zkoušením více aftermarket hledí to prostě není ono a nefunguje to dobře. Tam pak nastupuje klasika - svěrák, mosazná kulatinka a kladívko.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti