EOTECH XPS2 - rozbitý obrazec



Dummy
Příspěvky: 4

Příspěvek#1 » stř 21. čer 2023, 04:58

Mám už delší dobu na pušce kolimátor EOTECH XPS2, vždy jsem s ním byl velmi spokojený. Několik posledních let jsem nepoužíval, ale teď jsem ho zapnul a zjistil, že jeho obrazec je jakoby "rozplizlý" - místo původní tečky mám sadu teček, místo kružnice mám něco, co vypadá, jako kdyby každý bod z původní kružnice náhodně skočil až o čtvrtinu průměru náhodným směrem ze svého původního umístění. To se samozřejmě nedá pro míření používat. Otázky:
  1. Setkal jste se s tím někdo?
  2. Čím by to mohlo být způsobené?
  3. Dá se s tím dělat něco jiného než vyhodit a koupit nový?
Díky za jakoukoliv radu.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » stř 21. čer 2023, 05:05

Ahoj, co takhle fotku?



Dummy
Příspěvky: 4

Příspěvek#3 » stř 21. čer 2023, 05:25

Chtěl jsem, ale nepodařilo se mi ji udělat tak, aby na ní bylo něco použitelného vidět.



risa2000
Příspěvky: 847

Příspěvek#4 » stř 21. čer 2023, 09:19

Dummy: Zkus si foťák/mobil přepnout na manuální režim a zaostři na nekonečno, to by mělo pomoct. Druhá možnost je taky nastupující oční vada.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#5 » stř 21. čer 2023, 23:15

risa2000: oční vada - to je právě to, co bych vyloučil tou fotkou nebo okem jiného člověka jako první :)



Dummy
Příspěvky: 4

Příspěvek#6 » čtv 22. čer 2023, 05:01

Nedaří se mi fotku dostat do stavu, aby skutečně odpovídala tomu, co vidím. Přikládám tu, která je nejbližší - akorát okem je jak bod tak kružnice vidět, že se skládá z mnoha menších bodů, zatímco na fotce se to slívá. Ale je tu dobře vidět ta rozplizlost obrazu (tečka má mít 1 MOA, kruh 68 MOA, tedy poměr 1:68, podle fotky je to max. 1:4).
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 893

Příspěvek#7 » čtv 22. čer 2023, 05:20

To chce napřed zaostřit na správnou rovinu a v tomto případě ještě zkrátit čas expozice. Celý obraz bude černý ale obrazec ostrý.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#8 » čtv 22. čer 2023, 05:30

Reálně se obrazec eotechu skládá v množství drobných bodů. Pokud se "rozjely" tak bud bordýlek na zrcadle nebo podobná chujka..Daleko pravděpodobnější je ale tvoje oční vada o které nevíš..
Obrázek



monk
Příspěvky: 182

Příspěvek#9 » čtv 22. čer 2023, 06:11

Nesnaž se fotku vyfotit jak ji vidíš ty. Ja na kolimátoru vidím tečku s parsky (Astigmatismus), ale fotak ji vyfotí krasne kulatou bez paprsků.



JirkaCV
Příspěvky: 1552

Příspěvek#10 » čtv 22. čer 2023, 06:19


Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host