Literatura ke zkoušce odborné způsobilosti

Připomínky k hlavní části serveru


LaTeX
Příspěvky: 2

Příspěvek#1 » čtv 30. srp 2012, 14:32

Jiří Teryngel & Antonín Kreml:
Zákon č. 119/2002 Sb., o zbraních. Komentář
http://obchod.wkcr.cz/obchod/knizni-nov ... entar.html

Je to sice reklama, ale vyžádaná :)

Knihu jsem četl. Doporučuji. Pokud se něco učím, jsem rád, když to i chápu. V případě tohoto zákona pro mne byla tato kniha nezaměnitelnou pomůckou.

Navíc jako dobrý bonus viz 3. větu popisu na stránce, na niž ukazuje výše uvedený odkaz:
"Komentář je doplněn dosavadní soudní judikaturou, a to nejen z problematiky zbraní a střeliva, ale i souvisejících oblastí, jako je trestní právo (nutná obrana, krajní nouze a oprávněné použití zbraně), občanské právo (vlastnictví, spoluvlastnictví apod.) a další."

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » čtv 30. srp 2012, 14:39

Kreml je opravdu přesně ten, od koho si rád nechám vyložit zákon o zbraních :shock:



LaTeX
Příspěvky: 2

Příspěvek#3 » pát 31. srp 2012, 01:56

Rozumím a chápu.
Ale to, že se dá pochybovat o jeho morální integritě neznamená, že problematice nerozumí a podílí se (měrou, mimochodem, nejasnou) pouze na autorství blbých knih.

Ta tomto webu je v oddíle "Zbrojní průkaz" -> "Další literatura" mj. toto:
"Jiří TERYNGEL: Jak získat zbrojní průkaz - Na tuto brožuru už asi nenatrefíte. Sice byla výhodná svými kapesními rozměry, ale popisuje staré testy i zákony (č. 288/1995) a nevíme o aktualizované verzi. Takže nekupovat!"

A také toto:
"Znáte další užitečnou knihu? Dejte nám vědět!"

Prostě mám pocit, že je škoda se nezmínit.
(A samozřejmě jsem si vědom toho, že se nejedná o aktualizaci výše zmíněné brožury kapesních rozměrů, ale o pětisetstránkovou drahou knihu.)

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#4 » pát 31. srp 2012, 10:00

Promiň, omlouvám se, samozřejmě stojíme o další tipy na zajímavou literaturu a nechci nijak snižovat hodnotu této knihy, možná ji sám také pořídím.
Asi jen vzpomínky na éru pana Kremla jsou u mě stále ještě živé :mrgreen:



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#5 » pát 31. srp 2012, 15:36

Diky za tip, snad nam brzy dorazi do fakultni knihovny, urcite se do ni podivam. Vydavatelstvi WK je pomerne solidni a snad by nevypustili nejake nesmysly.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host