Návrh nového zákona o zbraních (září 2022)



iloveguns
Příspěvky: 1460

Příspěvek#1021 » sob 30. pro 2023, 13:06

Jak se zdá, tak ty povinné psychotesty na Slovensku nějak extra neeliminují incidenty. Navíc, byly zavedeny na základě střelby v Bratislavě v roce 2010, kde bývalý důstojník armády (který určitě psychotestem prošel) postřílel cikánskou rodinu, a v září tohoto roku opět v Bratislavě nějaký šílenec z okna postřílel legálně drženou zbraní čtyři chodce, než ho policie zneškodnila.



iloveguns
Příspěvky: 1460

Příspěvek#1022 » sob 30. pro 2023, 13:11

dan píše:
Piggy píše:N

Kazdopadne, novy zakon, o kterem je v tomto vlakne rec, povinne psychotesty neobsahuje a poslanci uz je tam nemohou doplnit. To by museli az senatori ...



Ještě bych nejásal. Včera mluvili nějací poslanci z bezpečnostního výboruv TV, že plošné psychotesty ani nemusejí být v zákoně, že zákon který jde do třetího čtení měnit není nutné, protože zákon ustanovuje možnost je zavést pouhým vládním nařízením prakticky kdykoli.



dan
Příspěvky: 332

Příspěvek#1023 » sob 30. pro 2023, 13:26

Ano, staci zmenit vyhlasku, ktera definuje "zdravotni zpusobilost".



Carloss
Příspěvky: 2990

Příspěvek#1024 » sob 30. pro 2023, 14:14

dan píše:
Piggy píše:Na Slovensku už nějakou dobu povinné jsou. Akorát netuším, jaké jsou s tím zkušenosti.

Ale tohle je stejne jen takove prechodne obdobi. Do dvaceti let bude na obcany dohlizet umela inteligence, ktera nebezpecneho obcana rozpozna a izoluje driv nez vubec neco spatneho provede ...

Precrim... o tom už natočili dokument... tedaaaa... nějaký scifi...



JirkaCV
Příspěvky: 1634

Příspěvek#1025 » sob 30. pro 2023, 14:35

Total Recall. Můj oblíbený film.

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 617

Příspěvek#1026 » sob 30. pro 2023, 15:05

Spíš Minority Report.

Ale to už jsme trochu OT...



poloventilator
Příspěvky: 259

Příspěvek#1027 » sob 30. pro 2023, 15:12

Taky trochu OT, ale rikam si ze by nebylo dobre mit nos jen v nabojove komore :) Umela inteligence zamicha spolecnosti daleko vic. Min. 70 % lidske prace v dnesnim pojeti je robotizovatelnych a algorytmizovatelnych. Tlak majitelu vyrobnich prostredku na to bude silny, kdo by se sral s lidmi kteri "porad neco chteji" , kdyz ma jinou moznost...Problém je, že dovednosti umělé inteligence jsou generativní a její výsledky jsou lepší než u 98 procent lidí. Už dnes je umělá inteligence schopna vytvořit velmi relevantní dílo nebo odpověď na dotaz, který by většina lidí nedovedla. Přehodnocuje to kreativitu. My jsme si mysleli, že spousta lidí je kreativních, ale teď se ukazuje, že těch kreativních je jen malé procento. Ti, kteří přinášejí něco nového. My všichni ostatní jen odněkud čerpáme, pak to smícháme, ale nic z toho není naše práce nebo je to jen malá část. To je fascinující a to jsme před pár lety netušili. Společnost Amazon začala ve skladech testovat humanoidní roboty. Ti připomínají své lidské protějšky, mají nohy i ruce – mohou se tedy pohybovat i přenášet předměty. Zaměstnanci Amazonu se tak obávají, že přijdou o práci. https://www.novinky.cz/clanek/internet- ... i-40447945"40447945 A dodam k tomu z diskuze : "Za 2 roky bude v Amazonu pracovat 1/10 lidí. Dtto na polích 1/3 živých traktoristů. Robot stačí naprogramovat, nabít nebo doplnit olej, nepotřebuje mzdu, není třeba platit odvody, nestávkuje, pracuje 24 hodin a 365 dnů v roce. Pro racionalizaci tudy cesta vede. Kdo to rychle pochopí přežije a kdo to nepochopí je již nyní mrtvý. V příští maximálně v přespřístí dekádě přidou o práci téměž všichni skladníci a lidi pracující v továrnách na poloautomatické výrobě. nemyslím si, že budou schopni přejít na kreativní obory jako design nábytku nebo konstrukce sítí 8. generace. Čeká nás peklo. Měl jsem na zahradě nějaké kopáče, takový ty klasiky. Chtěl jsem, aby mi vykopali díry na plotové sloupky (celkem 6). Díry byly 80 cm, jak jsem chtěl. Povzbuzen úspěchem jsem pak chtěl, aby mi i zabetonovali ty sloupky. Dopadlo to tak, že ani jeden sloupek nebyl v řadě a kolmo k zemi. Když jsem jim to řekl, tak jen pokrčili rameny a řekli: Šéfe, my umíme jenom kopat. Myslím, že tihle nebudou ani malovat, ani tvořit."
Budoucnost lidstva je úvaha na hodně tlustou a temnou sci-fi knihu, protože tohle musí mít nějaké řešení. Jen ho dnes asi nikdo nezná.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1702
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1028 » sob 30. pro 2023, 16:57

Stačilo! :roll:



kiv61
Příspěvky: 581

Příspěvek#1029 » sob 30. pro 2023, 23:52

Novela se začne nyní asi řešit přednostně pod vlivem současných emocí.
Ale pořád platí, že největší "výhodou" demokracie je paradoxně její byrokracie, která víceméně znemožňuje rychlá, snadná a populistická řešení ve snaze vyhovět/zalíbit se vox populi .
Jinými slovy: co by standardní samovládce/diktátorek typu Lukašenka apod. zvládl podpisem jednoho dekretu ještě týž den zde trvá v průměru 2 roky během kterých vášně a emoce vystydnou a zpravidla pak dochází na poněkud racionálnější řešení - viz UB 2015 kdy první reakce byly taky enormně hysterické ale nakonec to celé z hlediska legislativy dopadlo vcelku solidně..



Carloss
Příspěvky: 2990

Příspěvek#1030 » ned 31. pro 2023, 02:10

Já si naopak myslím, že se přednostně řešit nebude. Jen se bude chvíli debatovat a diskutovat. A my se musíme modlit, aby se něco ddalšího nepřihodilo.



pavelg
Příspěvky: 3129

Příspěvek#1031 » čtv 4. led 2024, 08:23

Vypadá to, že budeme mít možnost online metody natrénovat, aspoň ti, kteří si budou chtít koupit zánovní auto z druhé ruky.
https://medium.seznam.cz/clanek/michael ... date-37928

Překvapivě zachovali malý techničák i řidičák.
Naposledy upravil(a) pavelg dne čtv 4. led 2024, 08:31, celkem upraveno 1 x.



pavelg
Příspěvky: 3129

Příspěvek#1032 » čtv 4. led 2024, 08:29

.



monk
Příspěvky: 196

Příspěvek#1033 » čtv 4. led 2024, 08:35

pavelg píše:Vypadá to, že budeme mít možnost online metody natrénovat, aspoň ti, kteří si budou chtít koupit zánovní auto z druhé ruky.
https://medium.seznam.cz/clanek/michael ... date-37928

Překvapivě zachovali malý techničák i řidičák.


no protoze zatim se v cizine jinak neoveris. ZP v cizine neplati. Na to potrebujes EU ZP.



Carloss
Příspěvky: 2990

Příspěvek#1034 » čtv 4. led 2024, 18:51

Hele, stejnej případ s autem: Půjčovny - jak se podívaj na řidičák? Bazary - jak ověřej, že auto je moje? Co přímý prodej?? To na to, že to auto patří někomu jinýmu odhalíme až při převodu? Nebo budem zase věřit kdejakýmu cancu papíru, nebo neověřitelnýmu obrázku v mobilu?
zachovat fyzické doklady není překvapující. Je to ligický opatrný předvídavý krok.



MojeTikka
Příspěvky: 1633

Příspěvek#1035 » čtv 4. led 2024, 21:03

Ja osobne matlafoun prakticky nenosim. Naopak vzit si do penezenky par dokladu mi nedela problem.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: martkom1919 a 5 hostů