Kurzy, školení a příprava na zbrojní průkaz.



Johny S.
Příspěvky: 1

Příspěvek#1 » úte 27. zář 2011, 20:14

Dobrý den, můžete mi někdo prosím poradit, rád bych si našel kurz na zbrojní průkaz, nicméně nemůžu najít školu která by tyto služby poskytovala. Je možné někde zjistit, kde v ČR je možnost školení?


Díky

Přesunuto P.

Uživatelský avatar
KajaKliment
Příspěvky: 239

Příspěvek#2 » úte 27. zář 2011, 20:23

Odkud jsi? Na větších střelnicích takové školení bývá.

Asi jsi už četl informace zde: http://zbranekvalitne.cz/zbrojni-prukaz/prakticke-zauceni



Self-Def-Enthusiast
Příspěvky: 86

Příspěvek#3 » úte 27. zář 2011, 21:55

Ja teda samozrejme nikomu nebranim v jeho rozhodnuti ale durazne doporucuju strelce dobrovolnika nebo znameho se zbrojakem oproti kurzum na komercnich strelnicich.

Duvod proc je jednoduchej. Celej zbrojni prukaz me stal 3229,- celkem. Za kurz na strelnici ve Varnsdorfu, kde se konala zkouska, chteli neco pres 2000,- za kurz, kterej obsahoval strelbu, rozborky, sborky a seznam otazek k teoreticky casti zkousky.

Na strelnici v Moste, kde delala zkousky pritelkyne, dokonce prej stoji kurz 5000,- ....nedoporucuju to z toho prostyho duvodu, ze to za ty prachy proste nestoji. V lepsim pripade se vam zvedne cena kompletniho ziskani ZP o pulku, v nejhorsim bude i vic nez dvakrat tak draha, pritom za to dostanete strasne malo.

Otazky k teoreticky casti si totiz zadara nastudujete v pohode tady na zbranekvalitne.cz, techniku zbrani taky a strelec-dobrovolnik vam za jen par penez ukaze to, co je treba ke strelbe a k rozborkam. Mimochodem skoro v kazdym obchode s kverama vam ukazou rozborku, vychovavaji si tak budouciho zakaznika koneckoncu. Ja bych rozhodne za kurz nevyhodil takovyhle ukrutny prachy.

Ja to tenkrat mel za 300,- korun na strelnici v Ludvikovicich u Decina. Spravce me nechal rozebirat a skladat kvery dokud jsem sam nerekl, ze uz to umim (vcetne brokarny a malorajdy samozrejme); pak jsme sli strilet ze vseho, co jsem chtel. Zaplatil jsem 300korun + strelivo.

Takovahle cena podle me odpovida poskytnuty sluzbe. Kurzy stojici pres 1000 korun podle me jsou akorat natazeny na prachy a spravci strelnic do toho nacpou i kraviny jako testovy otazky, ktery se daji sehnat v pohode a lepsi forme na netu....

Poznamka: autor textu prezentuje vyhradne svuj osobni nazor na vec. Autor v zadnem pripade neruci za nasledky vznikle jednanim v souladu s textem...



Vaki
Příspěvky: 165
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#4 » stř 19. říj 2011, 22:42

Já bych dodal že jsem byl na kurzu na Pražské střelnici Magnum, vyšlo to asi na 700,- a když jsem si to rozpočítal, odpovídalo to ceníku za palpost, zapůjčení zbraně (v našem případě hned dvou) a cca 50ks střeliva + instruktor.

Prošli jsme si zejména bezpečnou manipulaci, pak rozborku obou zbraní a nakonec samozřejmě střelbu i s nějakejma užitečnejma radama.

Osobně se mi tento přístup hodně líbil protože krásně doplňoval teorii kterou jsem si již předtím nastudoval a cena nebyla přemrštěná.

Uživatelský avatar
dejment
Příspěvky: 111

Příspěvek#5 » sob 5. lis 2011, 00:02

Dobrý den. Pro lokalitu TRUTNOV a okolí je tady možnost přípravy na zkoušky z odborné způsobilosti, viz tady :
http://www.zbrojak.wz.cz/zbrojak/Vitejte.html



volf21
Příspěvky: 2

Příspěvek#6 » pon 9. led 2012, 15:09

dobry den chtel bych se zeptat dne 24.9.2011 jsem delal zkousku neudelal jsem testy novou zkousku mam 28.1.2012 a rad bych vedel jestli musim znovu platit za skoleni na strelnici coz je 2400 nebo nemusim kdyz si zborku rozborku a dalsi veci ktere jsem mel na skoleni jeste pamatuji. prisel mi termin a tam je psano toto.Poplatky za skoleni 2400kc strelba a zkouska 700 a komisari 300kc jsou stanoveny zakonem a cenikem provozovatele strelnice.dekuji za odpoved

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#7 » pon 9. led 2012, 15:30

Žádné školení k vykonání zkoušky zákonem vyžadováno není. Jak to řeší na vaší střelnici bohužel netuším, ale mělo by stačit těch 700+300.



Zuzz
Příspěvky: 7

Příspěvek#8 » sob 14. led 2012, 01:28

Dobrý den, prosím chtěla bych se zeptat, zda jsou zde uvedené testové otázky platné od 1.1.2010 stále všechny aktuální. Na kolenou Vás prosím pěkně o šíleně rychlou odpověď. Jsem se nějak zapomněla v čase a na poslední chvíli si uvědomila že za 5 dní mám zkoušky, tak ať vím že se učím to správné. Natisíckrát DĚKUJU!!!!!!! S pozdravem Zuzana V.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#9 » sob 14. led 2012, 01:35

Ano jsou aktuální.



Zuzz
Příspěvky: 7

Příspěvek#10 » sob 14. led 2012, 02:22

DĚKUJUUUUUU MOC :) takže jdu s klidnou hlavou pokračovat, a mám co dělat.. Každopádně opravdu děkuju za opravdu rychlou odpověď!!



Zuzz
Příspěvky: 7

Příspěvek#11 » úte 17. led 2012, 22:37

Přeju pěkný večer, prosím chtěla jsem se zeptat zda je možné požádat o odklad zkoušky na další nejbližší možný termín. děkuju

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#12 » úte 17. led 2012, 22:39

Dotaz bych směřoval spíše na své policejní oddělení, zákon tohle neřeší. Telefon určitě mají ;)



Zuzz
Příspěvky: 7

Příspěvek#13 » úte 17. led 2012, 22:42

No já jen jestli je to vůbec možné po určité domluvě. Ale dík

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#14 » úte 17. led 2012, 22:48

Pokud to není na poslední chvíli, tak si myslím, že to určitě možné je. Jde o to, jestli už policisté ještě neodeslali podklady uchazečů komisaři nebo už ano. Pak asi nejlépe kontaktovat přímo zkušebního komisaře.

Každopádně nejlépe to určitě osvětlí přímo policistě Tvého oddělení :)



Zuzz
Příspěvky: 7

Příspěvek#15 » úte 17. led 2012, 22:53

No právě že je to na poslední chvíli :| , ale hned ráno tam zajdu, zjistím, obvolám a uvidím co se dá teda dělat... Snad budu úspěšná.. Děkuju teda ;)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti