Ochrana sluchu

Uživatelský avatar
Joe
Příspěvky: 680

Příspěvek#46 » stř 10. říj 2012, 14:16

nico píše:Muzu poprosit o nejaky link na ty trojky?

UTFG: http://www.google.cz/search?q=trojky&hl ... =isch&sa=X
;)



nico
Příspěvky: 409

Příspěvek#47 » stř 10. říj 2012, 14:18

Díky moc za link i ten extra čas. :) Večer, až bude více času, kouknu na hodnoty útlumu.

Takže jestli to chápu správně, tak jde např. o Peltor Optime III nebo Peltor Bull's Eye III?
Asi mají nějaké základní typy a ty se následně kříží s kategoriemi (dle útlumu?). Takže lze koupit např. Optime ve II nebo III, je to tak?

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#48 » stř 10. říj 2012, 14:55

nico píše:Peltor Optime III nebo Peltor Bull's Eye III

Osobně si myslím, že ty modely jsou to samé jen prodávané v jiné barvě pod jinými jmény...



nico
Příspěvky: 409

Příspěvek#49 » stř 10. říj 2012, 15:00

Uz jsem jen na mobilu a nechce se mi ted znovu zkoumat to pdf, ale myslim, ze tam byl rozdil ve skladatelnosti a kapalinou plnenych nausnicich.



Xerxes
Příspěvky: 484
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#50 » stř 10. říj 2012, 20:40

Nico: zrovna pred 14 dny mi ty peltory prisly, zkousel jsem hledat tu nejlepsi cenu a nakonec jsem objednal odsud, dystak na to mrkni;-)
http://www.makronet.cz/zbozi/9836/Chranice-sluchu-Peltor---H540A-411-SV.htm

Uživatelský avatar
Prying
Příspěvky: 78

Příspěvek#51 » stř 10. říj 2012, 20:58

Ty ceny jsou plus minus stejný. Já je kupoval v pracovních, ochranných pomůckách a normálně je tam maj.



nico
Příspěvky: 409

Příspěvek#52 » čtv 11. říj 2012, 08:49

Díky, Xerxesi.

To je přesně důvod, proč jsem prosil o link. Na tom webu se píše jen H540A-411-SV a narazit na to sám, z ničeho bych tam nevytušil, že jde o "trojkové" Peltory. Takhle, když mi ten link Xerxes přihrál, a taky po spárování s tabulkou od MarKa, je to jasné. :) Ještě jednou díky všem, včetně toho linku na google. Naštěstí žiju s vypnutým safe search. :)

Jinak, ty Bull's Eye III tlumí v nižších kmitočtech lépe než Optime III, jakoby vážně byly optimalizované pro střelbu, ale ten rozdíl je docela malý.

Má někdo porovnáno, jaký je pocitový rozdíl mezi Bull's Eye nebo Optime III oproti nějakým dobrým elektronickým?

Uživatelský avatar
Doolittle
Příspěvky: 79

Příspěvek#53 » čtv 11. říj 2012, 14:45

Já mám optime III, ale koupím si i elektronické, je to lepší v tom, že slyšíš všechno okolo, což mně vyhovuje. Na druhou stranu mi to utlumení přijde srovnatelné nebo horší (podle typu) s těmi optime III. Lepší se mi zdálo u Peltoru pro tac II v momentě výstřelu, ale možná je to subjektivní pocit, měl jsem je jen na pár výstřelů, ale cena je cca 5000Kč.

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#54 » čtv 11. říj 2012, 15:51

Útlum je sice u SportTacu oproti III pochopitelně nižší, ovšem z mojí zkušenosti sluchu víc než nižší útlum škodí to, že si střelec odkryje ucho/uši, aby rozuměl kolegovi, a v té chvíli na vedlejším stavu/střelišti někdo nečekaně vystřelí. Takže všem, kteří nechodí střílet sami, doporučím vždy přednostně elektroniky.

Uživatelský avatar
ilicz
Příspěvky: 556
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#55 » čtv 11. říj 2012, 16:56

Já mám SportTacy a trošilinku mě vyděsilo, když jsem s nima poprvé přišel na krytou střelnici... jemné ševelení vzduchotechniky se ve sluchátkách změnilo v hučení větrného tunelu :D Ale jinak dobrý a jsem s nima spokojenej.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#56 » čtv 11. říj 2012, 18:21

K tomu je na sluchátku ovladání hlasitosti :mrgreen:

Uživatelský avatar
ilicz
Příspěvky: 556
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#57 » pát 12. říj 2012, 12:03

:ugeek: Samozřejmě... ale i na "potichý" sluchátka je tohle pásmo dost zesíleno :) A kdž už to máš moc potichu, zase neslyšíš, co říkají ostatní :D



fíša
Příspěvky: 247

Příspěvek#58 » pát 12. říj 2012, 19:56

Taky asi záleží, kam máš otočené mikrofony, já tedy vždy dozadu :D

Uživatelský avatar
ilicz
Příspěvky: 556
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#59 » pát 12. říj 2012, 21:07

Jo já dopředu, jako většina ostatních, jak jsem vypozoroval... Někdy to zkusím naopak :)

Uživatelský avatar
eM
Příspěvky: 62

Příspěvek#60 » úte 6. lis 2012, 19:05

Ahoj, předem se omlouvám za hloupej dotaz (jsem v tomhle rájonu novej, šerife :)), ale hloupej kdo se ptá, hloupější kdo neví a drží hubu. Mám svá ouška rád a tak jsem si vyhlídnul i dle rad z tohoto fóra Peltrony III Optime 540A, v pracovních potřebách za sympatických 500 Kč.

Ovšem netlumí podle zkušeností vás co už je máte „až moc“ (střílím převážně malorážku + 9mm L)? Obávám se, že by to pak mohlo mít negativní vliv na vnímání rovnováhy. Teoreticky je to určité možné, v praxi nevím jestli tlumí fakt až tak moc (což si můžu zkusit na prodejně, jenomže tam musím nejdřív jet a nemám to zcela při ruce).

Další věcí je komunikace, střílet teda teď chodím sám, zatím nemám v tomto směru moc známých. Jde mi spíš o součinost s ostatními střelci na stavech při „k terčům“ apod. To by ale snad neměl být nahlucho (bez sundávání sluchátek) problém, ne?

A finální dotaz směřuje na selhání (a třeba seklou střelu v hlavni). Je podle vás šance, že bych si podobné závady třeba u dlouhé malorážky nemusel v nezkušenejch rukách a s mamutími Peltory na "ramenou" :) kvůli absenci sluchové zpětné vazby (=jen to pšoukne) všimnout?

Díky za rady, Mirek

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti

cron