Peltor - sluchátka

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1221

Příspěvek#16 » stř 6. čer 2012, 21:54

No, jít si zastřílet z "devítky" a vzít si ten "nejslabší" typ a pak nadávat, že je to slabý je blbost. Střílím jak z "devítky", tak i z malorážky a to na otevřené střelnici s krytými plechovými stavy a rozhodně bych si nevzal ty nejslabší. Vždy III, druhý typ (II) jen v nouzi.
Je mi jasné, že je rozdíl, mezi zbraněmi (a tím i zvukový efekt je jiný), jen jsem to nechtěl nějak rozepisovat, tak proto. Mimochodem když střílím z malorážky (dlouhá - ZKM 456) a nenasadím si sluchátka, tak se nic moc neděje. Zvukový efekt je velmi slabý.

Uživatelský avatar
Urdo von Fuj
Příspěvky: 345

Příspěvek#17 » čtv 7. čer 2012, 06:37

Vážení, opotřebení/poškození sluchu je nevratné a zvuk dokáže poškodit sluch, i když ho nijak zvlášť neslyšíte, třeba proto, že máte špunty. Přenáší se i tlustou kostí za uchem, proto by mimochodem sluchátka měla krýt i tu kost.
Pro ochranu zraku a sluchu byste měli použít to nejlepší, co seženete.

Uživatelský avatar
praalien
Příspěvky: 90

Příspěvek#18 » čtv 7. čer 2012, 11:48

tohle už sem četl nesčetněkrát ale existuje na to nějaká "studie" ? já se svejma ne moc velkejma znalostma akustiky mám za to že zvuk sou vybrace vzduchu a slyšíme tak že se ta vybrace přenese až na nějakou tu kovadlinku nebo jinej bazmek kterej bouchne do jinýho bazmeku uvitř hlavy . poškození sluchu spočívá v tom že do sebe ty bazmeky tak dlouho mlátěj až se opotřebujou a mezera mezi nima je natolik velká že člověk tiché zvuky neslyší. v topm případě pokud nic neslyšim . sluch se neopotřebovává a je jedno jak toho docílim. aď už špuntama prstama nebo sluchátkama. pokud správně chápu teorii o přenosu kterou napsal Urdo von Fuj pak poškození sluchu nastává při jakékoliv vybraci . tedy i jízdě na neodpruženém kole po polňačce a podobně . když porovnám jaký intenzity dosahuje vibrace vzduchu respektive zvuk a jaký to sou pecky když člověk přejede pořádnej kámen tak už bych musel bejt absolutně hluchej .

kdyžtak opravte.

Uživatelský avatar
praalien
Příspěvky: 90

Příspěvek#19 » čtv 7. čer 2012, 12:39

ještě mě napadlo že teoreticky by v tom mohla ještě hrát roli frekvence kdy při například 3000Hz je to o něčem jinym než když přejedeš 3 velký kameny a parkrát to s člověkem hodí .oproti tomu je tam nepoměrně větší intenzita.

Pokud by sme teorii o přenosu tlustou kostí vzaly naopak .pokud by sme srovnaly poslech chudby z pecek a z mušlí ,tak pokud by mi do oší hulákaly pecky mělo by to mít o něco menší následky než mušle kvuli absenci přenosu tlustou kostí což mi přijde jako hovadina.

ale jak říkám ,jen přemejšlim nahlas .takže pokud je tu někdo fundovanej tak aď se k tomu vyjádří.

Uživatelský avatar
praalien
Příspěvky: 90

Příspěvek#20 » čtv 7. čer 2012, 12:51

MarK píše:Blbost to není, všechno závisí na použití. Je rozdíl m....


Díky za zastání nicméně musim přiznat že blbost to je .na úroveň tlumení sem se ani nepodíval . měl sem za to že u všech se snaží docílit maximálního útlumu . Zpětně ale musím říct že bych do nich šel znovu kvůli rozměrům. III řada je na můj vkus moc velká . O víkendu jedu na chatu kde mám pár zajímavejch odhlučňovacích materiálů takže to zkusim doladit a třeba se mi povede docílit toho že z toho budou rozměrově malá sluchátka s vysokým útlumem.



fíša
Příspěvky: 247

Příspěvek#21 » čtv 7. čer 2012, 16:29

Ještě se to dá vyřešit tak, že si pod sluchátka narveš do uší špunty.

Uživatelský avatar
Urdo von Fuj
Příspěvky: 345

Příspěvek#22 » čtv 7. čer 2012, 17:04

praalien píše:tohle už sem četl nesčetněkrát ale existuje na to nějaká "studie" ? já se svejma ne moc velkejma znalostma akustiky mám za to že zvuk sou vybrace vzduchu a slyšíme tak že se ta vybrace přenese ...


studii neznám/nemám, info je od ušního doktora. Krom zvukovodu se zvuk (vlnění) přenáší i kostí. Tak fungují třeba i určité typy naslouchadel



Vaki
Příspěvky: 165
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#23 » čtv 7. čer 2012, 17:08

Add poškození sluchu, myslím že musíme rozlišit dva druhy poškození:
1) Chronické - vzniká z dlouhodobého opotřebování sluchového ústrojí nadměrným hlukem, tím do jisté míry trpíme v podstatě všichni neboť naše okolí je hlučné. Čím častěji nebo čím hlasitějším zvukům jsme vystaveni, tím dříve a v tím větší míře se toto poškození dostavý.

3) Akutní - okamžité poškození sluchového ústrojí v důsledku přílišného akustického tlaku (moc dB) - dochází k mechanickému poškození sluchového aparátu.

Při ochraně sluchu tedy musíme především zamezit přímému působení akustického tlaku na sluchové ústorjí - to obstarají špunty nebo sluchátka. čím je akustický tlak větší (zdroj zvuku silnější, blíž nebo se zvukové rázy odráží a skládají) tím musí být ochrana samozřejmě kvalitnější.

Přenos zvuku přes kost sice neohrozí ušní bubínek, stále ale dokáže poškodit smyslová ústrojí. Nejprve smyslová zakončení, později i samotný nerv.

Mimochodem platí, že čím kratší doba zvuku tím intenzivnější může být aniž by nás nějak poškodil. Pokud budeme třeba v zaměstnání vystaveni každý den po dobu 10 let hluku zhruba 85dB může to vést k poškození sluchu. 85dB je přitom hluk rušné ulice...

Zdroj a další info:
http://www.dangerousdecibels.org/education/information-center/decibel-exposure-time-guidelines/

Uživatelský avatar
praalien
Příspěvky: 90

Příspěvek#24 » sob 9. čer 2012, 13:55

Operace se zdařila. sluchátka tlumí citelně lépe . po blyžšim zkoumání sem přišel na to že poslení slabé místo sou náušníky nebo jak se tomu říká. tedy ty vystlané dosedací plochy který celkovej útlum kazí . nicméně i takhle sem se dostal uplně jinam. jedinou teoretickou nevýhodou je zvíšení hmotnosti . nemam tu k dispozici váhu ale rozhodně tovzhledem k množství použitýho materiálu neni nic co by vadilo odhadem 70g. Pro utlumení sem použil odhlučňovací asfaltový pláty na podvozky aut a pak ještě jednu odhlučňovací pěnu s pvc vrstvou . na vrch pak už jen vrstva původního čedýho molitanu kterej sem rozříznul na plátky jako dekorace . ostatnim můžu vřele doporučit .

fotodokumentace :
http://praalien.rajce.idnes.cz/peltor

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#25 » sob 9. čer 2012, 14:41

Ty náušníky určitě omezující jsou. Dají se dokoupit gelové, které sluchátka posunou o úroveň výš, bohužel se hůře shánějí a vyjdou poměrně draho. Já to mám na elektronických sporttac-kách, vylepší to hlavně problémová místa styku se střeleckými brýlemi (byť trochu přidá na pocení).

Uživatelský avatar
praalien
Příspěvky: 90

Příspěvek#26 » ned 10. čer 2012, 21:00

Náhodou si nepamatuješ kde si je scháněl ?

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#27 » ned 10. čer 2012, 21:04

Mám pocit, že jsem to zkoušel přes SkyGeeka, ale nějak nefungovala moje karta, takže mi to pak objednával někdo jiný nevím odkud.

Uživatelský avatar
praalien
Příspěvky: 90

Příspěvek#28 » ned 10. čer 2012, 21:11

tomu říkám ranec. naštěstí to platí firma . vypadá to že by to teoreticky mohlo i fungovat , jentak za zvědavosti, o kolik sou tyhle vyžší než ty původní ?

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3755

Příspěvek#29 » ned 10. čer 2012, 21:37

vyšší jsou jen malinko ale fungujou o moc líp. Ale nevím jestli jdou na všechny typy.

Uživatelský avatar
praalien
Příspěvky: 90

Příspěvek#30 » stř 13. čer 2012, 10:52

Netuší někdo kde se dají objednat ? nácházim jen EN stránky kde to se svojí angličtinou nedávám . Obeslal sem včechny český dodavatele peltor a 3M a všichni shodně psaly že to dle dodavatele není pro evropský trh a že to tak není možné objednat. Osobně teda týhle logice nerozumim .

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti