Přebíjení .357 Magnum

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#16 » ned 30. říj 2011, 18:15

Díky ti za názorný ukázky.
Přípravek od Lee na zkracování 357 nábojnic mám, doporučili mi jej použít u nábojnic jež použiju 5x s výše. Líbí se mi, že se ta frézka dá upnout do AKU vrtačky, nebo jako klasickej bit. Níž jsem hodil obrázky jak trnu s shell holdrem, tak i frézky jako takové.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Dancek
Příspěvky: 325

Příspěvek#17 » ned 30. říj 2011, 18:36

Možná by nebylo marné, kdybys nábojnice změřil. I u jednou vystřelených nábojnic S&B a tuším Magtech, těmi druhými si ale nejsem moc jistý, jsem zjistil značné rozdíly v délce. U jedné S&B jsem naměřil dokonce délku 32,85 mm. Nedokážu sice říct jaký to má vliv na přesnost, ale na sílu zaškrcení a tím i výtahovou sílu to určitě vliv má.



lubomír
Příspěvky: 61

Příspěvek#18 » ned 30. říj 2011, 21:45

Zaškrcení by mělo být takové,že když střelou zatlačíš třeba proti desce stolu/ze spodu/tak by se střela něměla zasunout hlouběji.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3755

Příspěvek#19 » pon 31. říj 2011, 09:33

Škrtím LEE žehličkou, v podstatě co to jde. Poctivé škrcení se projevilo lepší konzistencí rychlostí. Olovo škrtím prakticky vždy mimo drážku, usazuji střelu co nejhlouběji.



Dancek
Příspěvky: 325

Příspěvek#20 » pon 31. říj 2011, 19:40

lubomír píše:Zaškrcení by mělo být takové,že když střelou zatlačíš třeba proti desce stolu/ze spodu/tak by se střela něměla zasunout hlouběji.

S tímto si dovolím trošku nesouhlasit, slyšel jsem to už také mnohokrát, ale platí to pro pistolové náboje se střelami bez škrticí drážky. I při nedostatečném zaškrcení do škrticí drážky nejde střela zasunout do nábojnice.
Běžná revolverová střela (pokud není náboj plněný nějakým rychlým prachem) má škrticí drážku a vyžaduje daleko silnější škrcení než střela pistolová. Je to dáno rozdílnou konstrukcí obou zbraní, pistolová střela se dostane do přechodového kužele a začne zařezávat do drážek vývrtu po velmi krátkém pohybu, zatímco revolverová jde do kuželu a vývrtu po podstatně delší dráze. Spalovací prostor pistolového náboje se tedy při pohybu střely zvětší je o málo a už klade vývrt střele odpor, vzrůstá tlak a i pomalejší prach se rozhoří. U revolverového náboje je dráha střely na které je jí kladen minimální odpor o hodně delší a navíc dochází k úniku plynů mezi válcem a hlavní. Silnější zaškrcení než u pistolových a tím i větší výtahová síla zajišťují u revolverových nábojů lepší a pravidelnější rozhoření prachu.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3755

Příspěvek#21 » pon 31. říj 2011, 20:27

Navíc .38/.357 má díky své historii daleko objemnější nábojnici vzhledem k navážce prachu než většina pistoláků. Prostě kvalitní škrcení u těchto ráží je rozhodně namístě, i za cenu zkrácené životnosti nábojnic.



lubomír
Příspěvky: 61

Příspěvek#22 » úte 1. lis 2011, 07:07

Asi jsem to špatně napsal,ale je to hrubá orientace a rozhodně by zaškrcení nemělo být menší.
Pokud při zatlačení proti desce pohneš střelou,tak hrozí nebezpečí vysunutí střel při střelbě ve válci a tím i možnost zablokování válce.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#23 » úte 1. lis 2011, 09:03

Včera jsem kontroloval tabulky Lee pro jejich dávkovač autodisk a pro ty z nás co přebíjejí Lovexem D037.2 (ekvivalent NO.9) a používají Lee autodisk jsem přesně odvážil kolik který objem sype grainů. Každé číslo je průměr z 10-ti dávek po sobě. Překvapil mě rozptyl dávkovače - na tomto prachu byl "pouze" 0,03 grainu.Obecně vzato tabulky od Lee pro No.9 jsou o +1 grain mimo.
Tedy k číslům (vždy číslo dutiny autodisku a pak váha v grainech aritmeticky zaokrouhlená):

.76 - 10,9 grainu
.82 - 11,7 grainu
.88 - 12,6 grainu
.95 - 13,6 grainu

Třeba to někomu z vás pomůže.Na flašce prachu byl štítek 3.11 takže předpokládám je to datum výroby tedy +- šarže.Váženo na digi váze s přesností 0.01grainu.



Dancek
Příspěvky: 325

Příspěvek#24 » úte 1. lis 2011, 10:57

lubomír píše:Pokud při zatlačení proti desce pohneš střelou,tak hrozí nebezpečí vysunutí střel při střelbě ve válci a tím i možnost zablokování válce.

Ono toho hrozí víc a nejhorší je, že si toho při střelbě nemusíš vůbec všimnout, zatímco zablokovaný válec se přehlédnout nedá. V trubicovém zásobníku např. LA pušky mohou zpětným rázem výstřelů střely tlačené zásobníkovou pružinou sednout až na prach, zmenšit tak spalovací prostor, tím dojde k extrémnímu zvýšení tlaku a problém může být na světě. Proto v LA karabině používám i pro rychlé prachy pouze střely se škrticími drážkami a silně škrtím.

McFly: Vyšlo mi to téměř stejně, mechanickou váhou LEE jsem navážil o 0,1 grs víc.
Díru .76 jsem pro tento prach nepoužil,
.82 - 11,8 grainu
.88 - 12,7 grainu,
.95 - 13,7 grainu.
Tyto údaje ale nemají téměř žádnou vypovídací hodnotu, u prachů Lovex jsou rozdíly mezi jednotlivými šaržemi dost velké, je docela možné, že někdo naváží hodnoty velmi odlišné.
Ještě doplním, kuličkové prachy se sypou obvykle velmi přesně, méně přesné bývají válečky, trubičky, lístečky ...

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#25 » úte 1. lis 2011, 11:31

Spíše jsem je sem hodil, aby si začínající nemysleli, že Lovex je 100% ekvivalent prachů ACC a že rozdíly už jen v objemovém dávkování jsou celkem velké. Já oněch 10,9 grainu použil jednou zkusmo ze zvědavosti. No bylo to jak hodně slabá 38Spl. ;)
Mezi šaržemi lovexu snad nebudou už tak propastné rozdíly. Na forech jsem si všiml, že překvapivě hodně lidí spoléhá pouze na objemové dávkovače.



Dancek
Příspěvky: 325

Příspěvek#26 » úte 1. lis 2011, 12:34

Nemyslel jsem tím, že objemové prachovače by byly nepřesné, spousta přebíječů je úspěšně používá. Myslel jsem tím to, že když navážím s jednou šarží určitého prachu v některé díře určitou váhu, může mít stejně označený prach jiné šarže sypaný stejnou dírou váhu jinou.
Neznám nikoho, kdo by spoléhal pouze na objemové dávkování a prach nasypaný prachovačem si nepřevážil. Znám ale šetřílka který nemá váhu ani prachovač, do nábojnic sype mosaznými odměrkami vlastnoručně vyrobenými na soustruhu, ale i ten než začal novou odměrku používat vždy přišel a prach (samozřejmě ten jeho) jsme zvážili.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3755

Příspěvek#27 » úte 1. lis 2011, 13:04

Ještě je potřeba pamatovat že i stejná navážka prachu může mít (a mívá) šarži od šarže jiné paramertry. Takže na stejné rychlosti jsem se s jednou várkou dostával s 5,5gn a s druhou jsem musel jít na 5,3. Skladba náboje byla samozřejmě stejná. Takže bez váhy a bez hradel to samozřejmě jde ale těžko udržíš stejný parametry střeliva.

To se už ale dostáváme od .357 k obecným pravidlům pro přebíjení.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#28 » úte 1. lis 2011, 13:08

Obecná pravidla jsou mi jasná:), i když opakování je matka moudrosti.
Hradla nevlastním, ale to taky bude.



Dancek
Příspěvky: 325

Příspěvek#29 » úte 1. lis 2011, 21:32

Objevil jsem obrázek znázorňující funkci usazovací a škrticí matrice na náboji se střelou, která má škrticí drážku.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#30 » stř 2. lis 2011, 08:44

Já k tomu přidám řez žehličkou Lee.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti