Lee Pro 6000 Six Pack

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1697
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#91 » stř 3. led 2024, 18:56

Nic z toho co jsi psal není u Lee neobvyklé. Osobně bych to prostě opravil - vyřešil svépomocí, protože díly co ti vymění v případné reklamaci nic nevyřeší..



Jarda.Jezek
Příspěvky: 901

Příspěvek#92 » čtv 4. led 2024, 07:05

Dorazila silikonová hadice...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



bugy15
Příspěvky: 55

Příspěvek#93 » ned 7. led 2024, 12:57

Mám s tím uplně stejné problemy, teda kromě indexovaní. Když s hadicí nehýbu tak je drží jak má. A ten podavač zápalek se mi láme protože když se ti tam vysype zapalka k tomu jak jezdí ten podavač tak to pak nezajede uplně tam kam má a při zápalkování to zlomí/ohne ten plastový podavač.

Jako za mě super lis za ty peníze, dělám na tom 9L a 223rem. U 9L s mini mr bulletfeeder dokážu udělat 600 za hodinu, když víš co si hlídat co se sere(zapalkování, občas špatně otočená nabojnice nebo se špatně podá, rozsypávání prachu) tak to celkem jede. Co se týká 223 tak to jede taky v pohodě jen podavač nabojnic moc nefunguje.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 901

Příspěvek#94 » ned 7. led 2024, 13:14

Po těch asi 15 možná víc tisících nábojů už vím, co hlídat. Nicméně pořád objevuji další a další detaily. Původně zmíněný problém, co vypadal jako chyba natočení beranu lisu, je jiné příčiny. Matrice jsou v závitech pouzder poměrně volné, a to tak, že natočením prachovače do jiného úhlu se změnou těžiště soustavy nakloní rozhrdlovací vložka už tak moc na stranu, že se o ní nábojnice hranou opře. Takže to půjde snadno srovnat, až se k tomu dostanu.

Toto vlákno píšu od začátku proto, aby ostatní nemuseli těžce prošlapávat znovu stejné cestičky.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 901

Příspěvek#95 » sob 10. úno 2024, 14:39

Za pár korun jsem z Aliexpressu koupil indukční snímač, který jsem přidrátoval zespodu skluzavky, takže když klesne stav zápalek na ideální množství k výměně zásobníku, rozsvítí se mi do očí indikační dioda. Díky tomu nemusím hlídat, kdy zápalky dojdou.
2024_02_06_19.06.43cr~01.jpg
20240206_190250~01.jpg
20240206_190243~01.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Hankye
Příspěvky: 75

Příspěvek#96 » sob 10. úno 2024, 17:07

Tak já mam zkušenosti podobný jako uvedeno. Lis sem teda zezačátku rozebral a všechny hrany odjehlil. Do pružin jsou vložený vodítka - hodně se mi osvědčily dráty do kol - srovnat, zaoblit konce a funguje to ideálně. Droptube od bullet a casefeederu jsou mý vlastní s indukčákama, skluz taky. Do toho ještě powdercheck od DAA, casefeedery jsem tisknul doma taky. Momentálně mam 600 za hodinu. Pokud mam čukra co doplňuje matroš, tak jsem u 650. Jedinný co mám sólo je APP a formátování s vypichováním zápalky dělám sólo před praním. Zatím je s tím docela pěkná práce. Jen teda docela často musím mazat hlavní tyč, přibloižně po každý pětistovce to stříknu, takže přemejším, že dovnitř vystružím mazací drážku, jehlovou maznici, nahoru a dolu osadit filcem.
Jasně proti 1050 je to shit, ale je to shit co se dá koupit za cenu loadmastru, což je proti tomuhle Danteho sedmý kruh.

U fotek soráč za bordel, bylo to hektiš
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 901

Příspěvek#97 » sob 10. úno 2024, 17:20

Jedu na jeden průchod, takže do lisu jdou nábojnice i se starou zápalkou. Bez pomocníků vyrobím 1200 nábojů za dvě hodiny. Kdyby mě u toho nevyrušovali členové rodiny a nemusely se občas řešit drobné provozní nežádoucí stavy, bylo by to ještě víc. Od indukčního hlídání zápalek si slibuji opět trochu vyšší produktivitu. Uvidíme, až zase k lisu zasednu...



Jarda.Jezek
Příspěvky: 901

Příspěvek#98 » úte 13. úno 2024, 10:38

Hankye, ta skluzavka na náboje za roh do kyblíku se mi moc líbí. Původně jsem vymyslel něco podobného - trychtýř dolů a hadici do kyblíku pod lisem. Nicméně pak jsem to nerealizoval z toho důvodu, že jsem si nebyl jist, kdy mi co uteče, přičemž při řešení některých obtíží se mi neopatrností párkrát stalo, že jsem si vyhodil z poslední pozice ještě nepřežehlený náboj. Hodit stranou a přežehlit na konci pár desítek kusů z krabičky nebo muset žehlit znovu celou dávku je rozdíl, který mi zabránil v tom použít velkoobjemový výstup. Takže s výměnou zásobníku zápalek vysejpám výstupní krabičku. Tu vysejpám preventivně i tehdy, když se chystám s lisem něco neobvyklého dělat.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2251

Příspěvek#99 » úte 13. úno 2024, 14:19

Jestli jeden děláte 600 za hodinu a druhý 1200 za dvě, tak mi to připadá docela podobná produktivita práce :-)
Jarda si naučí děti kalibrovat a rovnat náboje a bude hned o hodně rychlejší :-)



Jarda.Jezek
Příspěvky: 901

Příspěvek#100 » úte 13. úno 2024, 17:29

Produkce by to byla podobná, kdyby hankye taky vypichoval a formátoval. Jenže takovou matrici v lisu nemá, tedy do něj dává buď nábojnice bez zápalek nebo už i s novými zápalkami, takže tyto operace provádí jindy a tudíž ho stojí výroba jednoho náboje víc času. Pravda, ani já nepočítám do času výroby na lisu třeba praní. Ale na to lis vliv nemá. Kdybych vynechal půl operací, byl bych hned o dost rychlejší než 1200 za dvě hodiny.
Děti z této diskuse vynecháme.

Ještě k mazání. Mažu trochu všechno, co se tře, motorovou syntetikou, ale určitě mi nepřijde, že by to bylo třeba trvale domazávat maznicí s plstí. To bych měl na podlaze za chvíli asi louži.



Hankye
Příspěvky: 75

Příspěvek#101 » úte 13. úno 2024, 21:03

Celkem operujeme tak s dvaceti tisícema nábojnic, některý přebitý tolikrát, že na dně už není vidět ražení. Když dostanem nový je tam spousta nontoxů. Kvuli diagnostice je lepší dělat odzápalkování a formát před praním na APP, a na to mam čukry stejně jako na praní. Já mam rád náboje čistý. Produktivita mě taky bere ale chce to brát s rezervou. Jsem s tím celkem spokojenej. Teď mě bude čekat větší šarže tak uvidíme.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 901

Příspěvek#102 » stř 14. úno 2024, 08:39

To pak vážně není srovnatelné. Já dělám všechno sám, nikdo mi nepomáhá a do lisu mi jdou nábojnice se starou zápalkou. Takové podmínky považuji za jediné srovnatelné mezi různými lidmi a lisy.

Kdybych mohl lis osadit dvěma podavači nábojnic, jel bych paralelně špínu a čisté. Špínu odzápalkovat a vyhodit, čisté ládovat. Ale nemám tolik času, abych mohl operace které jdou dělat najednou, rozdělit a dělat postupně. Tak holt peru se zápalkami.



Hankye
Příspěvky: 75

Příspěvek#103 » stř 14. úno 2024, 11:11

Hele máš to produktivnější. Stačí ? :D ....
Pokud tvrdíš, že z produkce vynecháváš praní, tak já můžu říct, že z toho vynechávám přípravu, přebírání nábojnic, jejich sbírání a obecně přípravné procesy, protože to jedu paralelně a pokud počítáš produktivitu, tak je to kus za hodinu. Nebavíme se o nákladech - protože toho člověka neplatím, Kusová produktivita procesu je totiž ve více operačních výrobách doba nejdelší operace, což je pro mě jeden stisk páky, kterej mi bude trvat stejně dlouho jako tobě. Kdybych ti řekl, že lee app poháním motorem, což je klidně možný, vzal bys to ? Co podprocesy jako je balení, udílení šarží, kusový ověření. To počítáš taky ? Protože já mam náboje po 200 kusech vakouvě balený s QR kódem, kde jsou údaje o vstupech (šarže zápalek, datum, šarže prachu, atd...) Nemluvě o pořizovacích nákladech, neboť já je dělím počtem lidí v klubu a to je 6. Takže náklady na pořízení jsou 2 000kč.
Tím mimochodem ze svý strany v dobrý víře tuhle diskuzi ukončuju, protože už se podle mě vymkla tomu, že se bavíme, jak svý stroje vylepšit na úkor toho kdo udělá víc. A to je víc o egu, než o strojařině a tomu není třeba věnovat čas ;) Pojďme se navrátit prosím k účelu diskuze, za kterou považuju technická řešení a jejich implementace do procesu přebíjení. Děkuju



Jarda.Jezek
Příspěvky: 901

Příspěvek#104 » stř 14. úno 2024, 12:57

Jasně, že nesoutěžíme.

Jen ukazujeme těm, co tomto lisu uvažují, jaká je možná produktivita za jakých okolností. A to už technická záležitost je, protože to čtenáři umožní udělat si reálnou představu o tom, co může v jeho konkrétním případě tak asi očekávat.

Rovnou se přiznám, že dvě hodiny s takovým výkonem v kuse jsem dal s vypětím všech svých fyzických sil, kdybych nechtěl dotáhnout 1200 kusů za dvě hodiny, tak bych skončil po hodině a půl.

Sbírání nábojnic, třídění, balení nábojů a šaržování taky do produktivity lisu nepočítám, protože ty s lisem nesouvisí a dělaly vy se bez ohledu na lis.

Náboje skládám do pláství, ve kterých se lugery normálně prodávají, každá dostane vytištěnou nálepku se všemi údaji. O qr jsem uvažoval, ale nakonec nepoužil, protože to nejde číst bez další technologie. Plástve skládám do komínů v sejfu,takže nám vždy snadný a rychlý přehled o tom, kolik čeho kde je, aniž bych musel něco přebírat.

Další rozdíl je, že vyrábím průběžně po chvílích kdy mám čas, okolní a přípravné práce zrovna tak. Nejsem závislý na sezóně ani domluvě s pomocníky a když se cokoliv zpozdí nebo pokazí či natáhne, nic se neděje, beru ze zásob a ty doplňuji zcela nezávisle. To mi umožňuje efektivně pracovat s časem a přebíjení nijak neovlivňuje jakékoliv moje další aktivity.

Když se podívám rok zpátky v tomto vlákně, kdy jsem s tímto lisem začínal, měl jsem 350 ks za hodinu a čtvrt. Byl jsem spokojen, protože to odpovídalo mým představám. Pak jsem dumal, jestli pořídit motorové podavače střel a nábojnic a pochyboval, jestli budou mít velký přínos. A musím říct že jejich přínos mé očekávání velmi překonal.

Během toho roku jsem se naučil spoustu věcí a dneska můžu říct, že tomu lisu docela rozumím, sžil jsem se s ním a kromě toho, že se už zaplatil, používám ho rád.

Pokud shrnu, co se rozbilo, tak to byly dvakrát pružinky, jedno očko u šoupátka zápalek a hadice ztvrdla a šla do kytek. Jednou se mi zasekl prachovač. Možná jsem tu v mezidobí zmínil ještě něco, ale to si už nevybavuji. Hádám že za různou drobotinu náhradních dílů, které jsem částečně nakoupil předem, jsem dal celkem asi 200 Kč.

Jestli bych do toho šel znovu? Určitě. Ale podavače střel a nábojnic bych koupil hned.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 901

Příspěvek#105 » pát 16. úno 2024, 10:57

Ve vlákně k FA X 10 píšou o zeslabení pružiny aretační kuličky polohy kolotoče, což v důsledku má zpomalit cukání kolotoče a snížit riziko vyskakování prachu z nábojnic v kolotoči.
viewtopic.php?f=77&t=16811&start=60#p304283

Už jste to někdo zkoušel na Lee 6000 six pack pro?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti