Novela evropske smernice o zbranich



pavelg
Příspěvky: 3130

Příspěvek#3481 » stř 3. říj 2018, 08:25

JardaB píše:proc pirati hlasovali všichni pro vmesovani se EU do politiky Madarska? (17:0)


Piráti jsou jako strana cosi jako Kalouskův dorost. Jejich předseda vítal migranty pod transparentem Refugees welcome a Piráti jsou silně probruselští také z toho důvodu, že nasáli do svých řad hodně studentů z prapodivných neomarxistických oborů, kteří si česali číro, propagovali Karla, milují tu diverzitu a multikulti ... na to mají samozřejmě právo, jen demonstruji jejich zaměření.
Proto si myslím, že tam asi padlo politické rozhodnutí zůstat věrni bruseli ve věci šikany Maďarska a jejich poslanci to respektovali - tak si vysvětluji tu soudružskou jednomyslnost.
Dost bych se divil, kdyby měli nastudován text těch výtek vůči Maďarsku, že by mu porozuměli, že by si udělali drobný průzkum a aplikovali stejný metr na všechny ostatní státy.... on to asi nedělal nikdo, abych byl spravedlivý.

Bude chvilku trvat, než z těch sluníček dozraje pár lidí s přirozeným sebevědomím, životním rozhledem a elementárním pochopením slova suverenita. Já bych si přál, aby se to podařilo, protože zbytek politické scény taky moc optimismu nevzbuzuje a až se bude lámat chleba, budeme rádi za každého, kdo má pět pohromadě.

Pro úplnost - znění toho usnesení, proti kterému se Piráti postavili jednomyslně:

Kód: Vybrat vše

„Poslanecká sněmovna považuje za chybné a nešťastné hlasování Evropského parlamentu proti suverénnímu státu Maďarsko ve smyslu aktivizace článku 7 Lisabonské smlouvy. Tento postup jen dále prohloubí příkopy a nedůvěru mezi starými a novými členskými státy Evropské unie,“



rumburak18
Příspěvky: 1651

Příspěvek#3482 » stř 3. říj 2018, 09:08

Nevím jak EU, ale tuším, že Piráti (a nejen oni) nabyli dojmu, že v Maďarsku (a btw. i v Polsku) se snaha o suverenitu a nebojácný přístup k EU zvrhává v něco, co se později vymstí všem. Je hezký sympatizovat s někým, kdo má kule ve vyjednávání s EU, ale bacha na usurpování veškeré moci, korupci a omezování svobod. Ta naše konkrétní svoboda v takových případech přijde na řadu taky, protože na pořádek budou mít skvadry jako je PiS a Orbánovi lidi svoje spolehlivé orgány, občany s bambitkama budou potřebovat ze všeho nejmíň.



pavelg
Příspěvky: 3130

Příspěvek#3483 » stř 3. říj 2018, 09:18

To by bylo na delší debatu a chtělo by to reálnou znalost situace Polska, Maďarska, Španělska, Francie, Německa, EU... aby bylo o čem se bavit a hodně dobře zvážit, do jaké míry má mít EU právo vměšovat se do vnitřních záležitostí členské země. Zkušenosti roku 1968 by zrovna nás měly směřovat spíš ke zdrženlivosti.
Pokud by z té analýzy vyplynulo pravidlo, při kterém by měla EU reagovat, tak by se mělo aplikovat na všechny země a také na EU samotnou. Myslím, že by jak Polsko, tak Maďarsko dopadly v tomto srovnání velmi dobře pokud jde o otázky svobody a právního státu, na rozdíl od Německa, Španělska, Francie a EU samotné.



rumburak18
Příspěvky: 1651

Příspěvek#3484 » stř 3. říj 2018, 09:22

Tak to každopádně. Neschopnost přiznat si, že mám bordel doma, je jedna z hlavních příčin, proč se například Německo a Francie (myslím tím jejich reprezentace) chovají jako naprostí dementi, a snaží se to řešit regulacemi jiných - u zbraní i jinak.



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#3485 » stř 3. říj 2018, 09:59

Trestání Maďarska a Polska (zatím) není nic jinýho, než hledání tzv. vnitřního nepřítele. Hitler měl Židy, to se dneska nehodí, jistá etnika to z nějakého důvodu být nesmějí, tak je to východoevropská svoloč, páč tu přece nikdo nemá rád, jsou to všechno komunisti, navíc beztak jsou to všechno Rusáci, ale není to rasýzmus.
Těmhle lidem se usilovně cpeme mezi půlky a ještě jsme celí šťastní, když nám sem občas pošlou zrcátka a korále.

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1576

Příspěvek#3486 » stř 3. říj 2018, 10:23

Držte se tématu: NOVELA EVROPSKE SMERNICE O ZBRANICH ! Jiná politická témata sem nepatří.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#3487 » stř 3. říj 2018, 12:09

Jelikož to Maďarsko sem nepatří, JardaB jsem odpověděl do SZ. Jestli někdo chce taky info, tak mi napiště SZ, přepošlu vám to.

Snad admini odpustí, když podotknu, že byste neměli věřit mediální masáži oblíbených politických stran (a to ani pokud fandíte nám pirátům) a měli byste si informace ověřit, přečíst si to původní usnesení, které bylo přijato na úrovni EU a jeho zdůvodnění a dohledat si více informací o tom, co se děje v Maďarsku. Ono to pak bude vypadat docela jinak, než jak to někteří prezentují.

Tahle rada totiž platí univerzálně a týká se i mnohých zpráv, týkající se našeho tématu, tj. zbraňové směrnice (nedávno jsem zase zachytil mix půlpravd a pololží - a to z obou stran tohoto sporu. Dost mi vadí, když se někdo snaží střelci manipulovat a hraje to na to, že lidé nemají dost času si všechny informace důkladně ověřit. Myslím že si všichni zasloužíme kompletní fakta, abychom si mohli udělat vlastní názor).



Indian
Příspěvky: 1428

Příspěvek#3488 » čtv 4. říj 2018, 19:32

Btw: ať nejsme OT - jak je to vlastně s držením a nošením zbrani v ostatních zemích Visegrádské 4 a jak se jich dotkne tato regulační směrnice? A případně jak jejich vlády a majitelé zbraní reagují?
Je na to samostatně vlákno?



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#3489 » čtv 4. říj 2018, 20:40

Tedy, teď jsi mě dostal. Naprosto upřímně přiznávám, že musím napsat LEXu o informace. Jakmile je budu mít, dám vědět.



expres
Příspěvky: 795

Příspěvek#3490 » čtv 4. říj 2018, 21:38

K hlasovani piratu. Ac madarsko ma jakekoli zmeny, zvolilo si je demokraticky 49% volicu. Nemame pravo se vmesovat a EU uz vubec k tomu co si lide v jejich zemi preji. Zadna genocida tam neprobiha, ani nic podobneho jako treba v JARu na casti obyvatel. Stejny je to i se zbranema. EU vznikla jako ekonomicky celek a az s postupem casu se z ni stal neomarxisticky bordel co utlacuje mensi staty, nebo zaostalejsi staty. Jak psal nekdo vejs - dnes neni potreba armady ani splku kgb. Jednoduse staci dost penez na uplatky a ekonomickou zavislost. Na to driv nebo pozdeji dojedem. I vramci bezpecnosti a odzbrojovani. Jedine co v globalizacnim svete plati je, ze jednou toho budem litovat. Proto nechci aby se to vubec delo.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#3491 » pát 5. říj 2018, 07:02

Hele, fakt jsme s tímhle offtopic, jestli chceš, pošli mi SZ a já ti pošlu info, jak přesně funguje ten článek 7 a co bylo cílem a smyslem hlasování. Sem to fakt nepatří, nebordelme vlákno o směrnici.



pavelg
Příspěvky: 3130

Příspěvek#3492 » pát 5. říj 2018, 08:13

K V4
Slovensko mělo a dosud snad i má zákony podobné našim pokud jde o podmínky držení. Byla tam aféra s tím člověkem, co vystřílel kosou rodinu a možná to mělo i dopad typu psychotesty apod. Ale jinak myslím, že Slovensko to má jako my. Proč nás nepodpořili - protože se u nich vyráběly a dosud vyrábí ty fake expanzky, které se dají snadno předělat a nebyli v pozici, že by mohli (jako my) tvrdit, že u nich je všechno OK. To je ten menší důvod, ten větší je asi někde v politickém kalkulu vlády a papalášů celkově. Drželi z nějakého důvodu hubu a jejich analog LEXu je v rozkladu, takže papaláše nemá kdo umravňovat.

Maďarsko - nevím, myslím, že teoreticky lze držet/nosit, ale je to na posouzení úředníkem a nevím, jaká je reálná praxe. Myslím, že restriktivní.

Polsko - tam držet lze, ale je potřeba být členem klubu, takže nic jako u nás. Před asi rokem vyrukovali s novelou, ve které by povolení k držení vydával starosta obce a chtěli masově stavět střelnice - tedy ode zdi ke zdi. Pak už jsem o tom neslyšel, takže to asi zase uhaslo, anebo na tom dělají potichu.



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#3493 » pát 5. říj 2018, 09:21

V Polsku můžou nosit sportovní střelci, protože je prepadali na cestě z a na střelnici a protože se nosit nesmělo, tak jim pochopitelně sebrali zbraň, která nebyla připravená k použití...



pavelg
Příspěvky: 3130

Příspěvek#3494 » pát 5. říj 2018, 11:39

Je zajímavé, že ani v takovém Švýcarsku není nošení obecně povoleno. Na druhou stranu, povoleno to mají všichni ti, kteří nesou zbraň na střelnici nebo jdou z ní. Netuším ale, kolik lidí tam nosí a jestli jsou nuceni někomu něco vysvětlovat.
Je to trochu paradox, když má Švýcar doma full auto útočnou pušku a třeba i minomet, ale v podstatě mu zákon nedovoluje nosit Glocka po ulici.



Piggy
Příspěvky: 2233

Příspěvek#3495 » pát 5. říj 2018, 12:19

Nebudu jmenovat, ale třeba v některých frankofonních zemích mají spoustu bezúhonných občanů, co zatím nic neprovedli. Tak aby snížili riziko do budoucna, radši by odzbrojili úplně všechny bezúhonné občany. Protože zákaz diskriminace a nějaké profilování už vůbec.
Jinak současnou francouzskou vládu považují tamní střelci za mnohem lepší (z našeho pohledu to ovšem znamená jen trochu méně špatnou) než tu předchozí.

P.S. Švýcary si netřeba příliš idealizovat. Qůli implementaci sice vyhrožují referendem, a jít si na střelnici bouchnout z kulometu je běžný folklór, ale mít u sebe výsuvný kovový klacík je průser jak mraky.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host