Legislativa v evropských zemích - země V4, Chorvatsko, Srbsko, Rumunsko, Bulharsko aj.



hugofalfar
Příspěvky: 317

Příspěvek#31 » ned 9. pro 2018, 12:26

Caroprd: to mě nenapadlo. takže je vlastně dobře, že psychiatři nechtějí ručit za svou práci... :-)



Caroprd111
Příspěvky: 313

Příspěvek#32 » ned 9. pro 2018, 13:28

No pokud se už smirime s tím, že tady ten institut je, tak ano, podle mě je to lepší. Neříkám, že dobrý, to pozor, ale lepší.



janpolasek
Příspěvky: 122

Příspěvek#33 » pon 10. pro 2018, 11:11

V Maďarsku jsem viděl v jedné továrně v Budapešti chlapa v montérkách, který měl bílé pouzdro s nějakou předpotopní pistolí, nevím, co to bylo. Normálně tak chodil po fabrice, ale neměl žádnou uniformu, asi nějaká závodní stráž, ale nic bližšího o tom nevím. Ale nikdo se nad tím nepozastavoval, asi je to tam normální.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 3031

Příspěvek#34 » pon 10. pro 2018, 12:32

Scanner na zboží? :-)



janpolasek
Příspěvky: 122

Příspěvek#35 » pon 10. pro 2018, 17:48

tak pistoli snad ještě poznám. Byl to asi nějaký ten jejich FEG, celokov, vzhledem k tomu, že to měl v pouzdře, tak jsem moc neviděl. Ale nepřipomínalo mně to nic u nás běžného.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#36 » pon 10. pro 2018, 21:14

Ale, tak u nás přece taky mají strážní zbraně. Někde. Ale to nic nevypovídá o možnostech běžných lidí v dané zemi (lidí jako my). Zkusím zjistit víc. Brzy jedu do Maďarska.



janpolasek
Příspěvky: 122

Příspěvek#37 » pon 10. pro 2018, 21:36

No to jo, ale jde aspoň nějak poznat, že jsou to strážní. Ten chlap byl oblečený jak ostatní v té fabrice, montérky s kšandama, akorát měl opasek s pistolí. Asi lidové milice nebo co :-)



iloveguns
Příspěvky: 1473

Příspěvek#38 » pon 10. pro 2018, 22:43

U nás ještě v roce 1995, před přijetím zákona o zbraních v dnešní podobě, běžně strážní, zaměstnanci ochranek a to i v superemarketech, nosili pistole viditelně na opasku, protože zákon nenařizoval skryté nošení. Maďarsko má možná dodnes podobnou úpravu, jako jsme měli my. Nošení zbraně jednotlivcům bylo povoleno pouze vyjímečně a ochranky zbraně nosily na základě tzv. hromadného zbrojního průkazu zaměstnavatele a nosily je neskrytě. Zaměstnanec ochranky nemusel mít zbrojní průkaz, zbraň nosil po celou dobu služby a po službě ji odevzdal do trezoru nebo předal další směně.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 3031

Příspěvek#39 » pon 10. pro 2018, 22:53

madar mi vyprávěl, že v madarsku palné zbraně mají trošku jen myslivci, vojáci a políši ve službě.
Nosit? držet? V žádném případě nikdo nikdy! utopie!



janpolasek
Příspěvky: 122

Příspěvek#40 » sob 15. pro 2018, 00:28

bylo to v továrně Knorr Bremse a několikrát jsem to viděl na vlastní oči. Tak to byl asi policajt nebo voják maskovaný za dělníka :-)



poloventilator
Příspěvky: 259

Příspěvek#41 » ned 13. čer 2021, 12:38

Bacha na nemecke Zelene !! Nemecti Zeleni si schvalili novy program. Co se tyce civilniho drzeni zbrani, tak pouze pro myslivce.
Sportovni strelci budou nuceni pouzit pouze nesmrtici zbrane.
A pozor, prosazeni nesmrticich zbrani ve sportovni strelbe chteji prosazovat i internacionalne.

Zaznam tady:
https://www.youtube.com/watch?v=z9ysducIK7I&t=34870s



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#42 » pon 14. čer 2021, 07:49

Nejhorší je, že zelení mají reálnou šanci vyhrát. Otázka je, jestli by je nějaký koaliční partner nechal to prosadit...



getsome
Příspěvky: 641

Příspěvek#43 » stř 12. led 2022, 08:53

Ze slovenského Streleckého podcastu: reciprocita uznávání ZP mezi zeměmi neprošla do slovenské novely dle směrnice.

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 554

Příspěvek#44 » úte 1. bře 2022, 11:15

Je někdo rezidentem ve Španělsku (Tenerife) a podělí se o zkušenosti pls ? Sem nebo i jen do SZ.



Střelec
Příspěvky: 1696

Příspěvek#45 » čtv 6. čer 2024, 06:39

Zdravím, vzhledem k tomu, že legislativa se v omezování nožů po Evropě mění poměrně rychle, tak bych se chtěl zeptat na aktuální stav v Maďarsku a Rumunsku ohledně omezení na nože. Předpokládám, že se konkrétně zde nic nezměnilo, ale nerad bych byl překvapen na místě. Předem díky.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host