Zbrojní průkaz skupiny C



husajn
Příspěvky: 3

Příspěvek#1 » úte 19. srp 2014, 13:38

Dobrý den. Mám dotaz ohledně zb.pr. skupiny C - pro lovecké účely. Před novelou zákona se dalo Céčko dělat až po složení zkoušek z myslivosti a po získání loveckého lístku. Jak je to přesně nyní po novele? Vím, že si ho lze udělat ještě před složení mysliveckých zkoušek, ale netuším, jestli je v zákoně nějaká podmínka do kdy je nutné následně udělat mysl. zkoušky a lovecký lístek. Je tam nějaká lhůta nebo si ho lze udělat třeba i rok dopředu ? Jestli to případně lze, tak jak to funguje? Udělám zbroják na Céčko a zapíšou mi ho a vydají až po složení zkoušek? Díky za informace.



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#2 » úte 19. srp 2014, 14:29

Je to na sobě nezávislé. Uděláte ZP skupiny C jako kteroukoliv jinou skupinu.



husajn
Příspěvky: 3

Příspěvek#3 » úte 19. srp 2014, 14:53

Mám tomu rozumět tak, že si udělám teď kdykoliv skupinu C a přitom nikdy nemusím mít lovecký lístek a základní myslivecké vzdělání ? Netušíte někdo, jaký je to paragraf, že bych si to nastudoval přímo ze zákona? Děkuji za odpověď.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3756

Příspěvek#4 » úte 19. srp 2014, 15:12




husajn
Příspěvky: 3

Příspěvek#5 » úte 19. srp 2014, 15:50

Děkuji za informaci ;-)

Uživatelský avatar
fixfokus
Příspěvky: 568

Příspěvek#6 » úte 19. srp 2014, 19:50

ZP sk. C mít můžeš, ale pokud nemáš lovecký lístek, stejně nemůžeš lovit.
Prý je to proto, aby lidi, co jim propadne lovecký lístek a mají jen ZP sk. C, o tento nepřišli a nemuseli odevzdat zbraně. Takže podle nového zákona jim ZP a zbraně zůstanou (méně práce pro policii), ale vystřelit si můžou jenom na střelnici, ne v lese.
Už se to tu probíralo několikrát.



Piggy
Příspěvky: 1899

Příspěvek#7 » úte 19. srp 2014, 20:55

Nejlepší je lovecký lístek na dobu neurčitou - ten z povahy věci nemůže propadnout. ;)



duck16
Příspěvky: 2

Příspěvek#8 » úte 14. říj 2014, 15:57

Ahoj Je mi 18 let a studuji na střední lesnícké škole kde máme předmět myslivost. Chci se zeptat jestli potřebuji lovecký lístek abych mohl dělat ZP skupiny C?? Popřípadě co k tomu vše potřebuji?
Děkuji

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3756

Příspěvek#9 » úte 14. říj 2014, 16:24

Nedělají se na lesárně zkoušky v rámci výuky?

Jinak odpověď máš o pár řádků výš http://zbranekvalitne.cz/legislativa/119/2002/#p16



duck16
Příspěvky: 2

Příspěvek#10 » úte 14. říj 2014, 16:31

Díky. Bohužel na naší škole je možno získat jen lovecký lístek ZP musím udělat někde jinde.
a proto sem se ptal protože sem slýchal o tom že nejdřív musím mít lovecký lístek a až potom můžu mít ZP skupiny C

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#11 » úte 14. říj 2014, 17:20

Tak tomu bývalo do novely zákona z letošního července, teď už to třeba není.



chose09
Příspěvky: 3

Příspěvek#12 » čtv 2. dub 2015, 07:58

Ahoj, jsem tu nový.
Chtěl bych se zeptat , zda tu někdo řešil následující. Před třemi roky jsem úspěšně složil ZP sk A B C E.
C mi nebylo zapsáno, protože jsem neměl lovecký lístek. V současné době není podmínka mít platný lovecký lístek pro zapsání C.
Je možné tedy použít 3 roky starou zkoušku pro ,,dopsání´´ C.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3756

Příspěvek#13 » čtv 2. dub 2015, 08:02

NE

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#14 » čtv 2. dub 2015, 08:02

Osvědčení o odborné způsobilosti platí 1 rok od složení zkoušky, takže pokud je to staré 3 roky, dopsat to určitě nepůjde. Muselo by se dělat vše znova (žádost, zkoušky, doktor, žádost o nový ZP).

Edit: Koukám že jsem byl moc pomalý :-D



chose09
Příspěvky: 3

Příspěvek#15 » pát 3. dub 2015, 07:53

Pomalý ne, ale dnes neplatí to co před časem. Před 3 roky byla podmínka vlastnit LL k vydání ZP C.
Dnes to tak není.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: anton83, Long a 3 hosti