Evropský zbrojní průkaz



icewolf
Příspěvky: 59

Příspěvek#106 » čtv 9. led 2014, 12:31

Když jeli známí z JEEP clubu s válečnými veterány do Normandie na výročí vylodění, tak se nepovedlo přes DE dostat ani s replikami a znehodnocenkami. 8 krásných vozů odjíždělo na takřka celosvětovou akci a měli prázdné trojnožky na vozech a u pasu pouzdra vycpaná novinami .. :( takže takto k jednomu z našich sousedů v tej "UHNIJI" ... :?



vladimeer
Příspěvky: 13

Příspěvek#107 » čtv 9. led 2014, 14:26

A oni neměli Evropský ZP, zapsané zbraně a žádali nebo nežádali o povolení k tranzitu (se zbraněmi kat. D)?
Podle bodu 2 jde na pozvání cestovat jen na sportovní akci nebo na loveckou akci. Na oslavy s replikami to nejspíš napasovat nepůjde.
Je to opravdu směšné, nicméně o Německu jsem si iluze ani moc nedělal, šlo mi hlavně o to Polsko a Slovensko.
Možná by nebylo od věci napsat přímo žádosti o povolení k cestování se zbraní (či rovnou povolení k držení a nošení) a zaslat to na příslušné zastupitelské úřady, či rovnou ministerstva.

Před cestou do jednotlivých členských států Evropské unie se zbraní a střelivem na základě evropského zbrojního pasu je třeba se předem informovat o podmínkách vstupu s tímto dokladem a se zbraněmi a střelivem na území daného členského státu. Informace mohou poskytnout zejména zastupitelské úřady jednotlivých členských států Evropské unie.

Odbor bezpečnostní politiky, 17.7.2009



lekar.t
Příspěvky: 202

Příspěvek#108 » čtv 9. led 2014, 14:57

No ..
Zapomeň na to Zbrojní průkaz sice po dlouhých obstrukcích získat na Slovensku můžeš, ale nedovolí ti nosit na ochranu, i držení by byl úspěch.
Reálná pravděpodobnost je asi jako výhra ve sportce.(trvalí pobyt policie SK a jiné)
Navíc co nosíš tady nejde nosit tam a obráceně.(2 techničaky pro Čr&Sk pro jedno železo NEJDE)

Pokud se pletu prosím do SZ postup jak na to.

Jestli se těchto pokusech dozví Melstrémová tak nazdar. :lol:


v současnoti evropák, oznamení vývozu a dovozu, pozvánka

o prázdninách bude změna postačí evropák a pozvánka

Staro nový ředitel PČr Lessy,
ušetší tak naše lesy-oznamování. :idea:


admin přidal odkaz děkuji
Naposledy upravil(a) lekar.t dne čtv 9. led 2014, 15:06, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3760

Příspěvek#109 » čtv 9. led 2014, 14:58

LEX - Se zbraní do zahraničí?

Sloučena podobná vlákna, myslím že tady zpětně odpověď najdeš.



Steiner
Příspěvky: 784
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#110 » čtv 9. led 2014, 15:51

Pokud jsi např. členem slovenského sportovního střeleckého klubu, tak ti slovenská policie může povolit cestování se zbraní na Slovensko na dobu max 1 rok - strana 6 EZP a nepotřebuješ pak jednotlivé pozvánky. U nás do 1.7. musíš hlásit 5 prac. dnů předem vývoz/dovoz, po 1.7.2014 už nebudeš muset (novela zákona o zbraních).



xuebao
Příspěvky: 40

Příspěvek#111 » pát 17. led 2014, 20:53

Stal jsem se na rok 2014 clenem slovenskeho SSK, mam prukazku, budu mit i potvrzeni pro policajty. Celkem me potesilo, ze si muzu nechat potvrdit povoleni od PZSR na cely rok a nebudu to muset resit kazdy druhy tyden. A to s vyvozem bez oznameni je taky super zprava. Mam ale jeste jednu otazku, jak je to s kosou? Na PCR mi ji do EZP zapisou, vzdyt je to normalni sportovni kver. Na SK na ni ale domajsi potrebuji psychotest a jelikoz jde o pisecek PZSR, budou mit hlavne slovo zrejme oni. Musim si na kosu jako drzitel ceskeho ZP a EZP vybavit psychotesty na SK, kdyz si ji chci z CR na EZP privezt? Vite nekdo o nejakem precedensu? Dik.



Steiner
Příspěvky: 784
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#112 » pát 17. led 2014, 23:30

xuebao: nez ti policie SK da razitko do EZP, tak budou chtit potvrzeni zdravotni zpusobiłosti od psychologa :-( , protoze na kosu na SK potrebujes kladny vysledek psychotestu



xuebao
Příspěvky: 40

Příspěvek#113 » sob 18. led 2014, 21:21

A znas k tomu nekoho konkretniho, kdo to takto absolvoval? Mel bych i par dalsich otazek.

Jinak, na SK se nejezdi na sportovnestrelecke akce strilet s kosou, treba IPSC, nebo ruzne klubove souteze? Hadam, ze by melo stacit pozvani na streleckou akci a EZP se zapsanou kosou. To kdyz clovek neni clenem SSK na SK a nechce to resit zapsanim povoleni od PZSR do EZP, nybrz pouze dolozenim strelecke akce. Anebo si kazdy z CZ musi kvuli soutezi rovnez zaplatit psychotesty na SK? Ony ty psychotesty plati jenom 3 mesice. To by se fakt vyplatilo...

Timto vysenapsanym nerypu, fakt me to zajima.



Piggy
Příspěvky: 2231

Příspěvek#114 » sob 18. led 2014, 23:41

Zákon 119/2002 Sb.:
§ 49 Evropský zbrojní pas
(1) Evropský zbrojní pas je veřejná listina, která jeho držitele opravňuje při cestách do jiných členských států vézt s sebou zbraň v něm zapsanou a střelivo do této zbraně v množství odpovídajícím účelu použití, pokud členský stát, do kterého nebo přes který cestuje, udělil povolení k cestě s touto zbraní. Vzor evropského zbrojního pasu stanoví prováděcí právní předpis.
(2) Odchylně od odstavce 1 může lovec zbraň uvedenou v § 6 písm. a) a b), anebo sportovní střelec zbraň uvedenou v § 5 písm. a) až f) nebo v § 6 písm. a) a b), vézt s sebou bez předchozího povolení 1 nebo více těchto zbraní během cesty přes 2 nebo více členských států s cílem vykonávat loveckou nebo sportovní činnost, pokud je držitelem evropského zbrojního pasu, ve kterém je taková zbraň nebo takové zbraně uvedeny, a pokud může prokázat účel své cesty, zejména předložením pozvání. Tato výjimka však neplatí při cestě do členského státu, který zakázal nabývání a držení dotyčné zbraně nebo který je podmiňuje udělením povolení. V tomto případě musí být proveden záznam v evropském zbrojním pase.

Zákon 190/2003 Z.z.:
§ 46 Európsky zbrojný pas
(1) Európsky zbrojný pas je verejná listina, ktorá jeho držiteľa oprávňuje pri cestách do iných členských štátov Európskej únie mať so sebou zbraň, ktorá je v ňom zapísaná, a strelivo do tejto zbrane v množstve zodpovedajúcom účelu použitia, ak členský štát Európskej únie, do ktorého alebo cez ktorý cestuje, udelil súhlas na dovoz alebo prevoz tejto zbrane. Vzor a náležitosti európskeho zbrojného pasu ustanoví všeobecne záväzný právny predpis, ktorý vydá ministerstvo.
(2) Držiteľ európskeho zbrojného pasu môže vyviezť bez predchádzajúceho súhlasu členského štátu Európskej únie pri ceste cez dva alebo viac členských štátov Európskej únie zbraň uvedenú v § 6 ods. 1 písm. a) až c) alebo dlhú samonabíjaciu palnú zbraň, ktorej zásobník a komora môže pojať najviac tri náboje a strelivo do tejto zbrane na účely výkonu práva poľovníctva alebo zbraň uvedenú v § 5 ods. 1 písm. a) až f) a v § 6 a strelivo do tejto zbrane na účely účasti na podujatí, ktorého súčasťou je športová streľba, ak je táto zbraň zapísaná v európskom zbrojnom pase a ak preukáže účel svojej cesty; to neplatí pri ceste do členského štátu Európskej únie, ktorý zakázal nadobudnúť do vlastníctva a držať takúto zbraň, alebo ktorý jej nadobudnutie do vlastníctva alebo držanie podmieňuje povolením. V tomto prípade sa musí vykonať záznam v európskom zbrojnom pase.

Já tam vidím výslovně uvedeno, že netřeba žádat o předchozí souhlas, pokud můžu doložit důvod - a členství ve sportovním klubu mi připadá jako důvod samo o sobě.
Pravda, že formálně oba zákony hovoří o vývozu, nikoliv dovozu zbraně na své území, ale jde o implementaci jednotné celoevropské úpravy, takže to platí recipročně.

P.S. Pro tu kosu asi platí výhrada na konci odst. 2 :(

Uživatelský avatar
graver
Příspěvky: 656
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#115 » stř 9. črc 2014, 10:14

Omlouvám se, jestli jsem to někde v diskusi přehlédl, ale chtěl bych navštěvovat střelnice v některých zemích EU (SK, AT) a střílet zde ze zapůjčených zbraní. Vlastní zbraň a střelivo bych sebou nevozil vzhledem k problematičnosti a skutečnosti, že půjde o nahodilé akce. Evropský ZP (m.j.) potřebuji k tomu, abych mohl zbraně a střelivo vyvézt. Pokud ale chci jen na střelnici použít zapůjčen zbraň, potřebuji co? Český ZP? Jiný doklad?

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#116 » stř 9. črc 2014, 12:49

To bude záležet na dané zemi, jaká mají pravidla. V některých sousedních zemích se dají zbraně, které u nás patří do kat. C, koupit volně od 18 let, tudíž by pak neměl být problém ani se střelbou na střelnici bez dodatečných papírů. Pak asi záleží na příslušné legislativě, co umožňuje, a na dané střelnici, jaké má pravidla (jestli jim stačí vidět český ZP, eZP nebo budou vyžadovat dohled instruktora atp.).
Ale rád si poslechnu zkušenosti ostatních, pokud někdo má.

Uživatelský avatar
graver
Příspěvky: 656
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#117 » stř 9. črc 2014, 12:56

Měl jsem to upřesnit - jedná se mi o zbraně kat. B. Na Slovensku to mají podobné, jinde nevím. EZP jsem nikdy neviděl, takže nevím, jaké info na něm je. Mimo to je jasně deklarován, jako doklad, sloužící k vývozu zbraně. Je jasné, že k tomu v různých zemích můžou přistupovat různě (fakt, že mám právo něco nosit/držet v ČR, nemusí vůbec respektovat).
Mám kontakt na střelce ze SK - zkusím se poptat.

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#118 » stř 9. črc 2014, 13:28

Co jsem tím chtěl říct je, že v některých zemích nemusí být "papír" podmínkou pro střelbu na střelnici i ze zbraní, se kterými by to u nás nešlo. U nás může nedržitel ZP střílet na střelnici jen pod dozorem nebo ze zbraní kat. D (např. různé předovky atd.).

Uživatelský avatar
graver
Příspěvky: 656
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#119 » stř 9. črc 2014, 13:43

Jasně, chápu. Mně jdse prostě jenom o krátkou palnou B, ničemu jinému nehovím. A střílet tam s dozorem, když mám CZ ZP, se mi taky nechce. Zatím jsem od kolegy zjistil, že by v SK neměl být problém s českým ZP.



radim1
Příspěvky: 10

Příspěvek#120 » stř 9. črc 2014, 17:44

Zrovna dnes som sa u nas na oddeleni ZP pytal ako je to z EZP. Vydava sa iba sportovym strelcom chodiacim sutazne do zahranicia. Urcite to musi byt preukazatelne a nejaka pozvanka na sutaz k tomu. Takze nosit zbran len tak z krajiny do krajiny len tak nejde.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 0 hostů