PRAVIDLA DISKUZNÍHO FÓRA

Pravidla, dotazy, žádosti a náměty k provozu tohoto fóra (neslouží pro otázky obecné zbraňové otázky!)


ZbraneKvalitneCZ
ZbraneKvalitneCZ
Příspěvky: 1015
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1 » sob 27. bře 2010, 15:18

Pravidla diskuzního fóra ZbraneKvalitneCZ

Závazná pravidla

 1. Chovejte se slušně. Neurážejte ostatní a nepoužívejte zbytečné vulgarismy.
  -
 2. Neporušujte zákony České republiky ani Evropské unie. Každý uživatel zodpovídá za své vlastní příspěvky!
  -
 3. Pište k tématu. Vyvarujte se zbytečného odbočování od tématu i příspěvků s nulovou informační hodnotou, a to zejména v odborných podfórech (tj. všechna mimo OffTopic).
  (Příspěvky s nulovou informační hodnotou jsou zejména (ale nejen) ty, jejichž obsahem je pouze smajlík či "Pěkné!", "To se mi líbí." apod.)
  Pokud se chcete uživatele zeptat na něco, co nesouvisí s tématem, použijte soukromou zprávu (Obrázek) nebo dotaz napište do příslušeného vlákna (či takové vytvořte, pokud ještě neexistuje).
  -
 4. Hledejte, než se zeptáte. Mnohé dotazy byly již dříve položeny a zodpovězeny jinými uživateli.
  Zkuste proto před položením svého dotazu použít funkci hledat. Ušetříte tím čas sobě i ostatním.
  -
 5. Když zakládáte nové vlákno, použijte smysluplný a informativní předmět tématu. Názvy jako "Žádost o radu" či "Koukněte na tohle" jsou naprosto k ničemu. Také nepište název výhradně VELKÝMI PÍSMENY.
  -
 6. Jeden problém - jedno vlákno.
  Pro větší přehlednost fóra by mělo být jedno vlákno zasvěceno jednomu problému. Správě tak jsou např. vlákna "CZ 75 - problém se závěrem", "CZ 75 - úpravy spoušťového systému" či "Použití CZ 75 SP01 Shadow na IPSC" namísto jednoho velkého vlákna "CZ 75" - takové vlákno s mnoha desítkami stran je pak nepřehledné a ztěžuje hledání informací.
  Nezakládejte však duplicitní témata o stejném problému, která zde již existují.
  -
 7. V případě, že používáte citaci (Obrázek), citujte pouze to, na co reagujete, a zbytek odmažte. Necitujte přímo předcházející příspěvek, v takovém případě je zřejmé, na co reagujete.
  Toto pravidlo slouží přehlednosti a lepší čitelnosti fóra.
  -
 8. V celém fóru (včetně burzy) je bez svolení provozovatele fóra zakázána komerční inzerce.
  Dále je zakázáno rozesílání nevyžádaných komerčních i nekomerčních nabídek přes soukromou zprávu.
  -
 9. Dodržujte pokyny moderátorů a nehádejte se s nimi! Jsou tady pro to, abychom na fóru udrželi přehlednost, informativnost a přátelskou atmosféru.
  Moderátoři jsou označeni a píší své závazné pokyny modrou barvou (proto, prosím, tuto barvu pro své příspěvky nepoužívejte).
  -
 10. Žádná politika - žádné politické debaty a témata s výjimkou zbraňové legislativy a témat s ní přímo souvisejících nejsou povoleny.
  -
 11. Každý uživatel je povinnen znát aktuální závazná pravidla a dodržovat je. Při porušení pravidel může být příspěvek smazán a uživatel potrestán napomenutím nebo dočasným či trvalým vyloučením z fóra. O trvalém vyloučení rozhoduje administrátor fóra.
  Duplicitní účty jedné a stejné osoby nejsou povoleny a mohou být smazány.
  Provozovatel fóra si vyhrazuje právo vyloučit i takového uživatele, který neporušuje výslovně výše uvedená pravidla, ale způsobuje opakovaně nepořádek (provokatéři apod.).Pravidla pro příjemnou internetovou diskusi

 1. Pište "hezky česky/slovensky".
  Snažte se psát bez gramatických i stylistických chyb, používejte interpunkci a dělení na odstavce. Pokud můžete, pište s diakritikou. Ostatní budou vaše příspěvky číst raději. Za toho pravidlo samozřejmě nebudete trestáni, ale přispějete k příjemnější diskuzi.
  Zcela zakázáno je však psát "hUsTjAcK0U Cz3sTyN0u"!
  -
 2. Nepište jen VELKÝMI PÍSMENY. V internetových diskusích je to považováno za křik a jako takové neslušné. Pro zvýraznení textu použijte tučné písmo nebo kurzivu.
  -
 3. Neuražte se, pokud vám někdo tyká. V internetových komunitách je to běžným zvykem a není to výrazem nezdvořilosti.
  -
 4. Pokud vkládáte do fóra citaci v cizím jazyce (tj. jiném než češtině/slovenštině), doplňte také překlad nebo alespoň stručný výtah, o co se v daném textu jedná. To samé platí i pro odkazy na zahraniční texty.
  -
 5. Pokud vkládáte citaci nebo obrázek, které nejsou vaším dílem, vždy uveďte zdroj!
  -
 6. Nepřenášejte na toto fórum hádky z jiných diskusí. Toto fórum si má udržet odbornou a přátelskou atmosféru. Stejně tak fórum neslouží jako rozcestník na jiná diskuzní fóra a odkazy na ně by se tak měly objevovat jen výjimečně v odůvodnitelných případech.Pravidla pro některá podfóra a specifická témata
Uceleně pohromadě zde

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti